Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę kpt. Piotra Giziewicza, który odebrał Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Artur Gonera. Po przeglądzie pododdziału, podniesiono flagę państwową i wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Komendant Powiatowy PSP w Wołominie bryg. Edward Szymankiewicz powitał zebranych, dziękując im za udział w ceremonii.

Następnie wręczono odznaczenia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, takie jak Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Odznaka Św. Floriana „Zasłużony dla Społeczności Lokalnej”. Otrzymało je czterech funkcjonariuszy KP PSP w Wołominie oraz trzech druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu wołomińskiego. W dalszej części programu wręczono także odznaczenia ZOSP RP – Złoty Znak Związku oraz Medale „Zasłużony Dla Pożarnictwa”, które przyznano druhom OSP oraz pięciu funkcjonariuszom KP PSP w Wołominie.

W kolejnej części uroczystości zaprezentowano akty nadania wyższych stopni służbowych dla funkcjonariuszy KP PSP w Wołominie, przyznając awanse w różnych korpusach: jeden w korpusie oficerskim, jeden w aspiranckim, sześć w podoficerskim oraz cztery wśród szeregowców.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP wyróżnił nagrodą pieniężną dwoje funkcjonariuszy za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.

Kpt. Wioleta Krzysztofik podziękowała w imieniu odznaczonych, awansowanych i nagrodzonych. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili wdzięczność strażakom za ich poświęcenie oraz składali życzenia z okazji święta.

Uroczystość zakończyła się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości kpt. Piotra Giziewicza Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Arturowi Gonerze.

W obchodach Powiatowego Dnia Strażaka uczestniczyli m.in.: Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego Olga Radwan, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Sławomir Klocek, samorządowcy z powiatu wołomińskiego, komendanci PSP z sąsiednich komend, prezes ZOSP RP dh Paweł Bednarczyk oraz przedstawiciele policji i innych służb współpracujących z KP PSP w Wołominie.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również namiot Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, w którym uczestnicy mogli zapoznać się z „Poradnikiem bezpieczeństwa”.

Źródło (tekst i zdjęcia):