Jak głosowali nasi posłowie? Takie pytanie zadajemy sobie w związku z próbą wprowadzenia zmian w ustawie o biokomponentach i biopaliwach, której skutkiem będzie tzw. opłata emisyjna. Zapewne wpłynie na kolejne podniesienie cen paliw. Sprawdziliśmy, jak głosowali posłowie reprezentujący powiat wołomiński.
Michał Trzaskoma jest dobrze znany lokalnym kibicom piłki nożnej. Przez wiele lat reprezentował barwy mareckiej Marcovii, grał też w halowych rozgrywkach. Zawodowo zaangażował się jednak w fizjoterapię. Pracę w Legionovii łączył z prowadzeniem prywatnego gabinetu w rodzinnym domu w Markach. Jego upór, zaangażowanie i profesjonalizm szybko dostrzegła Legia Warszawa. Niedawno, jako fizjoterapeuta drużyny, świętował zdobycie swojego drugiego mistrzostwa Polski!
Do spędzenia majówki przy dźwiękach akordeonu zaprosiło mieszkańców Starostwo Powiatowe w Wołominie. Dzień pełen atrakcji zwieńczył występ Dzianiego z cygańskimi gwiazdami.
Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny przygotował ranking najlepszych polskich gmin, włodarzy i po raz pierwszy skarbników. Miasto Zielonka zostało wyróżnione w dwóch kategoriach.
W sobotę, 26 maja w Kruszu (gmina Klembów) odbyła się ósma edycja Biegu Cichociemnych. Na linii startu stanęło ponad 170 biegaczy z całej Polski, a także np. z Czech i Białorusi. W biegu uczestniczyło również blisko 80 dzieci ze szkół z Krusza i Dobczyna.
Piątek był normalnym dniem pracy na budowie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER). Z jednym wyjątkiem. O godz. 11.00 w obecności zaproszonych, znakomitych gości został wmurowany akt erekcyjny.
Mieszkańcy osiedla „Żabia” w Zielonce korzystają już z wyremontowanej ulicy. W ramach prac zbudowano nowe miejsca parkingowe dla aut, częściowo wyremontowano chodniki przylegające do jezdni, położono też nową nawierzchnię bitumiczną w ulicy.
9 i 10 czerwca odbędą się Dni Marek. W niedzielę ta plenerowa impreza odbędzie się w parku miejskim. Rozmawiamy z Aleksandrą Jankowską, dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury.
Jednym ze sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości jest Mieszkanie+. Projekt ten ma na celu wykorzystanie zasobów państwa, głównie gruntów, do zwiększenia podaży tanich mieszkań. W powiecie wołomińskim inwestycje związane z tym projektem mają mieć miejsce w Kobyłce.
Stali czytelnicy „faktów.wwl” pewnie dobrze pamiętają, że ostatnimi czasy raczej korzystam z komunikacji miejskiej, a, o ironio, piszę felietony motoryzacyjne. Niemniej, gdy już wyjadę na drogę, uważnie obserwuję sytuację. Nieustannie naszym sportem narodowym jest jazda na złamanie karku. Doginanie.
Podczas kwietniowego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego, której przewodniczę w Radzie Powiatu Wołomińskiego (RPW), rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drogach na terenie powiatu. Jednym z czynników bezpieczeństwa jest stan drogi, który po każdym śmiertelnym wypadku jest weryfikowany przez specjalny zespół, badający przyczyny zdarzenia.