Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wydanie 11 (327)

Wykaz artykułów wydania.
 • W Duczkach jest siła
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Tak dużej frekwencji i tak wielu atrakcji, jakie były na niedzielnym pikniku rodzinnym w Duczkach (gmina Wołomin), pozazdrościłby niejeden organizator imprezy. Dmuchane zjeżdżalnie, grill, stoiska z goframi, lodami, ciastami, zupą, bigosem, rękodziełem artystycznym, animacje dla najmłodszych, rozgrywki sportowe, występy artystyczne dzieci, koncert gwiazdy disco polo to tylko część z atrakcji, jakie rodzice, dzieci i nauczyciele przygotowali na tegoroczny piknik w Duczkach.
 • Czas na Norwida!
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Data 11 czerwca 2016 roku zapisze się na trwałe w historii pałacu w Chrzęsnem (gmina Tłuszcz). W tym dniu miało miejsce ważne i długo oczekiwane wydarzenie – w odrestaurowanym, późnorenesansowym pałacu została otwarta wystawa pt. „Czas na Norwida”.
 • Chodzi o nasze wspólne dobro
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Z Andrzejem Zbyszyńskim, nowo wybranym prezesem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka rozmawia Edyta Nowak-Kokosza.
 • Nowe eksponaty w Ossowie
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  W sobotę, 18 czerwca, podczas spotkania zaczynającego się o godz. 12.00 w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej darczyńcy przekażą pamiątki na rzecz Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie.
 • Magnolia symbolem Wołomina
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Wiele mówi się o tym, że należy zmienić wizerunek Wołomina. W masowych mediach często słyszy się o naszym mieście, lecz wydźwięk tych wiadomości nie jest dla nas korzystny. Fundacja ODA stara się to zmienić i ponad wszelkimi podziałami połączyć mieszkańców. Wkrótce Wołomin będzie obchodził 100-lecie nadania praw miejskich, zatem jest to idealna okazja, by wspólnymi siłami zadbać o miasto. Danuta Michalik, prezes Fundacji ODA i Małgorzata Gumienna, rzecznik prasowy fundacji opowiedziały Kamilowi Gumiennemu o szczegółach akcji.
 • Będzie zaskakująco
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Rozmowa z Jolantą Boguszewską, dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie.
 • Bolszewicy w Postoliskach – relacja księdza Koskowskiego
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  W sierpniu 1920 roku, w przeddzień boju pod Ossowem, walki z bolszewikami toczyły się w okolicy Tłuszcza. Podczas badań nad historią jednej z najstarszych parafii w powiecie wołomińskim – Postolisk – natrafiłem na ciekawą relację opisującą te wydarzenia.
 • Odszkodowanie za błędy lekarskie
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Jeżeli stracimy zdrowie, zachorujemy lub poniesiemy trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku samochodowego, błędu lekarza czy pielęgniarki lub zaniedbań szpitala, czy też nastąpi to wskutek pobicia, czy innego czynu karalnego, to należy nam się odszkodowanie. Możemy się domagać rekompensaty za poniesioną krzywdę oraz za wydatki związane z naszym leczeniem.
 • Nielegalne odpady w gminie Radzymin?
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  W miejscowościach Zawady i Mokre w gminie Radzymin miało dojść do składowania niebezpiecznych odpadów. 9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wołominie zorganizowano spotkanie w tej sprawie.
 • Święto szkoły w Ossowie
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Na początku czerwca zorganizowano święto Zespołu Szkół w Ossowie. Uczniowie spacerowali po Parku Kulturowym, przeszli pod krzyż symbolizujący śmierć patrona – ks. Ignacego Skorupki. Oficjalne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.
 • Święto Tłuszcza
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Na Dni Tłuszcza mieszkańcy miasta i gminy czekają cały rok. Czerwcowe imprezy zawsze przyciągają wielu widzów. Nie inaczej było tym razem, podczas ich XX edycji – zorganizowanej pod hasłem „Pod krawatem”.
 • Dzieje się!
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Z wójtem gminy Klembów Rafałem Mathiakiem o planowanych wydarzeniach kulturalnych i sportowych rozmawia Aldona Maliszewska.
 • Cejrowski w Wołominie
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Znany podróżnik i dziennikarz. Wojciech Cejrowski, bo o nim mowa, pojawi się w Wołominie. Spotkanie odbędzie się już w sobotę, 18 czerwca o godz. 17.00 w kinie Kultura.
 • Akwarium
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Wyobraźcie sobie Państwo następujący obrazek: w niezbyt dużym akwarium tata – rybka mówi do syna: „Możesz być kim tylko zechcesz i robić to, co zechcesz”. Obserwując całą sytuację z pewnej perspektywy, możemy z pobłażaniem pokiwać głową i stwierdzić: „Cóż on wie o wolności wyboru, skoro ogranicza go niewielkie akwarium”. A jednak ta mała rybka może nam przekazać ważną naukę, dotyczącą zależności między szczęściem a możliwością dokonywania wyborów. I o tym właśnie będzie dzisiejszy artykuł.
 • Wołomińskie klasyki nocą
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  W każdy drugi i ostatni wtorek miesiąca miłośnicy zabytkowych czterech kółek organizują spotkania przed Galerią Przy Fabryczce w Wołominie. Karol Boński, organizator cyklicznych spotkań opowiedział Kamilowi Gumiennemu o popularności dawnej motoryzacji w powiecie wołomińskim.