Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wydanie 10 (326)

Wykaz artykułów wydania.
 • PKP modernizują
  (Zam: 06.06.2016 r., godz. 10.00)   

  PKP Polskie Linie Kolejowe zaprosiły przedstawicieli lokalnych mediów na wizytę techniczną. Odwiedziliśmy przystanek w Dobczynie, stację Wołomin i Wołomin Słoneczna.
 • W Ossowie ruch coraz większy
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Trwa sezon turystyczny. Do Ossowa, aby poznać historię wielkiego zwycięstwa z 1920 roku, przyjeżdżają wycieczki szkolne, rowerowe, zmierzają tu goście z całej Polski, spotykają się studenci Akademii Obrony Narodowej, młodzi uczestniczą w warsztatach historycznych.
 • Ostatnie miesiące do otwarcia Galerii Wołomin
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Pierwsze centrum handlowe w Wołominie osiągnęło już 90 procent komercjalizacji. W gronie najemców Galerii Wołomin znajdą się wiodące polskie oraz międzynarodowe sieci, w tym H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe, KFC, Rossmann, Vistula, Wólczanka czy 4F. Już na jesieni br. klienci Galerii Wołomin będą mogli skorzystać z kompleksowej oferty galerii łączącej funkcje handlowo- usługowe z rozrywkowymi. W galerii znajdzie się multipleks oraz przestronny klub fitness.
 • Potrzebna pomoc!
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Pani Mariola i Pan Kazimierz przez wiele lat pomagali zwierzakom w potrzebie. Niestety, cztery miesiące temu spłonął im dom. Od tego czasu mieszkają na zapleczu swojego sklepu zoologicznego, który prowadzą w Wołominie przy ulicy Mieszka I.
 • Ważne jest wysłuchiwanie mieszkańców
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Od 12 maja Wołomin ma nowego wiceburmistrza. Robert Makowski objął stanowisko drugiego wiceburmistrza. Jak podkreśla, przede wszystkim będzie się zajmował kontaktem z mieszkańcami. Mieszkańcy też mogą pamiętać Pana Makowskiego, ponieważ kilka lat temu pełnił funkcję komendanta policji powiatowej w Wołominie. Kamil Gumienny zapytał wiceburmistrza Makowskiego o jego plany i zakres działań.
 • Droga łącząca powiaty
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Przez wieś Zawiesiuchy (gmina Stanisławów) przebiega droga gruntowa, łącząca powiat wołomiński z powiatem mińskim. Jej stan na odcinku Choiny – Zawiesiuchy – Krubki-Górki jest zły. Droga niejednokrotnie była nieprzejezdna z powodu podtopień. Rozwiązanie problemu zaproponował obecny sołtys Zawiesiuch Edward Moskal. Rozmawia Rafał Orych.
 • Jak upamiętnić Bitwę Warszawską?
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.50)   

  Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina odpowiedział na pytania Kamila Gumiennego, związane z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
 • VI Bieg Cichociemnych
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  „W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny, jako powołany do służby specjalnej przysięgam, że poświęconego mi sprzętu, poczty i pieniędzy strzec będę nie tylko jako dobra państwowego, ale i jako środków, i pieniędzy przeznaczonych dla odzyskania wolności Ojczyzny, a tajemnicy służby specjalnej dochowam, nawet wobec moich przełożonych i kolegów w konspiracji i nie zdradzę jej nikomu, aż do końca wojny. Tak mi Panie Boże dopomóż”. Tak brzmi tekst przysięgi Cichociemnych.
 • „Perła Baroku” w Kobyłce
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Wielkimi krokami zbliża się IX Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”. Ta coroczna muzyczna uczta rozpocznie się już w niedzielę, 5 czerwca koncertem Marii Pomianowskiej.
 • Klembów oszczędzi
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Gmina Klembów, jako pierwsza w powiecie wołomińskim, podpisała umowę z firmą, która dostarczać będzie paliwo gazowe. Rafał Mathiak, wójt Klembowa opowiedział o sprawie Kamilowi Gumiennemu.
 • Nowy burmistrz również w Markach
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Marki są drugą gminą powiatu wołomińskiego, w której doszło w ostatnim czasie do zmiany wiceburmistrza. Stanowisko Radosława Bartosika zajął Zbigniew Zalas. Dlaczego doszło do takiej zmiany? Jacek Orych, burmistrz miasta opowiedział o sprawie Kamilowi Gumiennemu.