Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Porady

Wykaz artykułów z działu Porady.
 • Trzy litry w skórach, w automacie – część II
  (Zam: 09.10.2019 r., godz. 11.00)   

  W maju tego roku na łamach „faktów.wwl” opublikowany został mój felieton pod nazwą „Trzy litry w skórach, w automacie” o tym, jak bardzo marzę o samochodzie… w skórach i automacie. Z trzema litrami pod maską. We wrześniu udało mi się spełnić to przyziemne marzenie. Tym samym wracam do pisania!
 • Bezpłatna sterylizacja psów i kotów
  (Zam: 06.06.2019 r., godz. 11.00)   

  Po raz kolejny rusza akcja bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Właściciele zwierząt, którzy mieszkają w gminie Wołomin, będą mogli skorzystać z możliwości wykonania zabiegu bezpłatnej sterylizacji w lecznicy weterynaryjnej w Wołominie przy ul. Piłsudskiego 38. Akcja prowadzona jest przez Urząd Miejski w Wołominie do 31 marca 2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych.
 • Choroby wektorowe (część 1)
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Choroby wektorowe to choroby powodowane przez drobnoustroje, które są przenoszone przez inne organizmy, np. kleszcze, komary oraz inne owady, a także pajęczaki.
 • Kleszcze
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Kleszcze są to krwiopijne pajęczaki, powodujące wiele groźnych dla człowieka i zwierząt chorób (choroby odkleszczowe). Są to między innymi borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu – dotyczące człowieka oraz babeszjoza i borelioza psów.
 • Pchły – problem wciąż aktualny
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Pchły są bezskrzydłymi, ssącymi krew owadami rozpowszechnionymi w całej Europie. Ich żywicielami są psy i koty oraz inne małe zwierzęta. Dorosłe osobniki występują tylko u żywiciela, natomiast jaja i niedojrzałe postacie rozwojowe znajdują się w środowisku zewnętrznym.
 • Karta Dużej Rodziny!
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Wszyscy rodzice, również zastępczy, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, mają od nowego roku prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny. Jest to system zniżek na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, bezpłatny wstęp do parków narodowych i ulgi w ponad 20 tys. miejsc w całej Polsce.
 • Jak często odrobaczać nasze zwierzęta?
  (Zam: 20.12.2018 r., godz. 11.00)   

  Czy Twoje zwierzę wychodzi z domu? Poluje na myszy lub inne zwierzęta? Zjada odchody? Karmione jest surowym mięsem lub podrobami? Ma kontakt z osobnikami tego samego gatunku lub z innymi zwierzętami? Jeśli na któreś z tych pytań możesz odpowiedzieć twierdząco to znak, że Twój pupil powinien być odrobaczany regularnie.