Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Życie Gospodarcze

Wykaz artykułów z działu Życie Gospodarcze.
 • Maksymalne skutki minimalnej stawki
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  Najnowsza ustawa dotycząca minimalnej stawki godzinowej niewątpliwie pociągnie za sobą wiele zmian na rynku pracy. Niestety wszystkie negatywne.
 • Specyfika lokalnego rynku
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.00)   

  Paweł Limek prowadzi w Wołominie serwis laptopów, telefonów, aparatów, ale również zajmuje się między innymi handlem używanymi grami i konsolami. Jest to jeden z niewielu tego typu punktów w okolicy. W rozmowie z Kamilem Gumiennym opowiedział o specyfice lokalnego rynku konsolowego i graczach. W skrócie – gracz wołomiński jest mniej zamożny.
 • Książka na wakacje - 3 propozycje
  (Zam: 01.07.2016 r., godz. 13.00)   

  Przedstawiamy Państwu 3 propozycje książek wydawnictwa Fijorr Publishing.
 • Od prywatnego się żąda, od urzędnika akceptuje
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  O pomysłach na zmiany w samorządzie z Andrzejem Sadowskim, prezydentem Centrum im. Adama Smitha, członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP rozmawia Edyta Nowak-Kokosza.
 • MiS-iu, nie pękaj, MiS-iu, nic się nie stało
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Małe i średnie przedsiębiorstwa naszego powiatu drżą przed mającym nastąpić otwarciem nowego centrum handlowego w Wołominie.
 • Centrum Wolnego Rynku w powiecie wołomińskim
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  W ostatnim czasie obserwujemy odrodzenie idei wolnościowych – wolności obywatelskich, wolności w gospodarce. Paradoksalnie ma to związek z wprowadzanymi przepisami, które z dnia na dzień mocniej ingerują w nasze życie prywatne i gospodarcze.
 • Ceny gruntu pójdą w górę?
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Pojawiły się głosy, że w związku z budową łącznika trasy S8 węzeł Wołomin zwiększyło się zainteresowanie gruntami m.in. w rejonie miejscowości Nowy Janków i Czarna. O komentarz w sprawie poprosiliśmy firmę „Nieruchomości Rosińscy” z Wołomina:
 • Ostatnie miesiące do otwarcia Galerii Wołomin
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Pierwsze centrum handlowe w Wołominie osiągnęło już 90 procent komercjalizacji. W gronie najemców Galerii Wołomin znajdą się wiodące polskie oraz międzynarodowe sieci, w tym H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe, KFC, Rossmann, Vistula, Wólczanka czy 4F. Już na jesieni br. klienci Galerii Wołomin będą mogli skorzystać z kompleksowej oferty galerii łączącej funkcje handlowo- usługowe z rozrywkowymi. W galerii znajdzie się multipleks oraz przestronny klub fitness.
 • Lider Biznesu to duże wyzwanie
  (Zam: 16.05.2016 r., godz. 11.00)   

  Ze starostą wołomińskim Kazimierzem Rakowskim rozmawia Mariusz Pazio.
 • Warszawski Bank Spółdzielczy. Otwarcie nowego oddziału w Tłuszczu
  (Zam: 16.05.2016 r., godz. 11.00)   

  Warszawski Bank Spółdzielczy (dawniej Spółdzielczy Bank Ogrodniczy) powstał w 1925 roku i działa nieprzerwanie od 90 lat w oparciu o wyłącznie polski kapitał. W ostatnich latach bank rozwinął sieć placówek.