Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Życie Gospodarcze

Wykaz artykułów z działu Życie Gospodarcze.
 • Serce GRODNA w Małopolu
  (Zam: 21.12.2016 r., godz. 19.00)   

  9 grudnia o godz. 12.00 miało miejsce otwarcie nowej hali Hurtowni Elektrycznej GRODNO S.A. w Małopolu (gmina Dąbrówka).
 • Walka o podatnika
  (Zam: 21.12.2016 r., godz. 19.00)   

  Wiele mówi się o tym, że nasz region się rozrasta. Z jednej strony jest to ogromny plus dla powiatu – przybywa mieszkańców, szczególnie młodych. Część z nich rozkręci tu biznes, jest to kolejny plus. Będą robić zakupy w „naszych” sklepach, więc znowu plus, bo pieniądze zostają „u nas’.
 • Mniej za bilety w Markach
  (Zam: 09.11.2016 r., godz. 14.00)   

  Od 1 listopada mieszkańcy Marek płacą mniej za bilety ZTM. Od początku miesiąca na terenie miasta obowiązuje pierwsza strefa biletowa. Mieszkańcy Marek mogą kupować tańsze bilety krótko i długookresowe. To w połączeniu z oddaniem w przyszłym roku obwodnicy powinno zaowocować wzrostem popularności transportu publicznego.
 • Podatki – zmora przedsiębiorców
  (Zam: 27.10.2016 r., godz. 11.00)   

  Zbliża się termin ustalania przez rady poszczególnych miast i gmin podatków lokalnych. Podatki te są tylko jedną z opłat, które muszą ponosić przedsiębiorcy – wpływają zatem zarówno na komfort prowadzenia działalności gospodarczej, jak i kondycję małych i średnich przedsiębiorstw.
 • TRUMPF – technologiczna przyszłość Zielonki
  (Zam: 27.10.2016 r., godz. 11.00)   

  Dr Rafał Bugyi, prezes Zarządu TRUMPF Huettinger w Zielonce od początku swojej działalności naukowo-biznesowej konsekwentnie udowadnia, że energoelektronika to dziedzina przyszłości. Opowiedział nam o swoich doświadczeniach i specyfice firmy.
 • Z cyklu Mój pierwszy biznes: Wszystkie moje Pupile, czyli chcieć to móc
  (Zam: 27.10.2016 r., godz. 11.00)   

  Po ukończeniu szkoły stanąłem przed dylematem – co ze sobą zrobić. Jak to bywa, podjąłem pracę w supermarkecie i studia zaoczne (czyli słaba płaca i brak czasu dla siebie). W pracy wytrwałem nieco ponad pół roku, a na nietrafionym kierunku studiowałem przez rok. Przez ten bezproduktywny rok najbardziej moją głowę zajmował pomysł na swój wymarzony sklep.
 • Obniż podatki, by zarobić!
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  W gminie Biały Bór (woj. zachodniopomorskie) radni miasta postanowili obniżyć stawki podatku od środków transportowych. W efekcie gmina na tym... zarobiła. I to nieźle! Biały Bór był kiedyś znany z fotoradarów, a dziś jest rajem podatkowym. Kamil Gumienny poprosił o komentarz burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego.
 • Drożyzna w powiecie
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Sprawdziliśmy wysokość podatku od środków transportowych we wszystkich gminach powiatu wołomińskiego. W zestawieniu, dla porównania, umieściliśmy również Biały Bór i Warszawę.
 • Jak psu w…
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  W budżetach jednostek samorządu terytorialnego (JST) znajdują się pozycje, których nie można określić inaczej niż marnotrawstwo. Powód jest jeden i wyjątkowo łatwy do zrozumienia: JST zajmują się sprawami, którymi zajmować się nie muszą, lub nie powinny. Skutek? Tracimy miliony złotych.
 • Handel na targowisku jakoś się kręci
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  Czwartek, godzina 8:15. Wokół Targowiska Miejskiego w Wołominie przy ul. 1-go Maja jest spory ruch. Ciężko znaleźć miejsce parkingowe. Po kolejnym kółku, w końcu udaje mi się znaleźć skrawek przestrzeni i mogę udać się na przeszpiegi. Jak w tym miejscu trzyma się handel?