Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Dobre nawyki
  (Zam: 15.02.2018 r., godz. 11.00)   

  Często oglądam na Youtube kompilacje filmów z polskich dróg nagrane przez pokładowe rejestratory jazdy. Oprócz setek sytuacji spowodowanych najzwyklejszą głupotą często pojawiają się filmy, na których ktoś wykręcił oberka, bo nie wiedział, jak zareagować w trakcie poślizgu. Wielu sytuacji dałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał wyrobione dobre nawyki.
 • „Mordor” w Wołominie?
  (Zam: 18.01.2018 r., godz. 11.01)   

  Z racji współpracy z różnymi podmiotami prowadzącymi działalność w sferze szeroko rozumianej informatyki spotykam się z zagadnieniem znalezienia właściwego miejsca na siedzibę firmy. Nigdy przy tym nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś spoza Wołomina planowałby założenie działalności właśnie w stolicy naszego powiatu.
 • Władza korumpuje
  (Zam: 05.10.2017 r., godz. 11.00)   

  „Władza korumpuje a władza absolutna korumpuje absolutnie” – to chyba najsłynniejsze słowa zmarłego 115 lat temu Lorda Johna Actona, brytyjskiego historyka i filozofa, obrońcy idei wolności jednostki i przeciwnika tzw. państwa narodowego, w którym widział swoistego bożka, wydumaną i makiaweliczną wartość samą w sobie, w której to, co najważniejsze, czyli wolność jednostki, zostaje zatracona.
 • Kąty-Miąski – na drodze rozwoju
  (Zam: 24.08.2017 r., godz. 11.00)   

  Do redakcji „faktów.wwl” wpłynął list autorstwa Kazimierza Prusa, mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Podzielił się on refleksjami dotyczącymi pozytywnych zmian, jakie zaszły we wsi Kąty-Miąski (gmina Strachówka), w której się urodził.
 • Co słychać w skarbcu gminy Radzymin?
  (Zam: 18.05.2017 r., godz. 11.00)   

  Pod koniec 2014 roku w radzymińskim samorządzie nastąpiły diametralne zmiany: odeszło „stare” (wybory przegrał wieloletni burmistrz Radzymina – Zbigniew Piotrowski), przyszło „nowe” (wybory wygrał niemający żadnego doświadczenia w samorządzie nowicjusz – Krzysztof Chaciński). Dlaczego do tego doszło, to już historia. Dzisiaj skupimy się na wynikach finansowych gminy Radzymin pod rządami nowego gospodarza i zastanowimy się, co nas czeka w najbliższej przyszłości.
 • Samorząd pod lupą: Czy warto skarżyć na władzę?
  (Zam: 30.03.2017 r., godz. 11.00)   

  Kontynuując myśl z poprzedniego felietonu, chciałam pochylić się nad instytucją skargi na bezczynność władzy, która nie udostępnia informacji publicznych. Czy warto dochodzić swoich praw? Czy przynosi to wymierny efekt i jest zasadne?
 • Samorząd pod lupą: Czy samorządy współpracują z obywatelami?
  (Zam: 09.03.2017 r., godz. 11.00)   

  14 lutego 2017 r. rząd przyjął nową strategię rozwoju kraju „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.)”, w której zachęca się do wpływu obywateli na życie publiczne.
 • Samorząd pod lupą: Bezinteresowna pomoc
  (Zam: 23.02.2017 r., godz. 11.00)   

  W tym numerze pochylę się nad inicjatywą Stowarzyszenia Pomoc w Dolinie Dolnego Bugu z Kuligowa (gmina Dąbrówka), które w ramach swoich działań realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Stowarzyszenie prowadzi taką pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców 4 gmin z terenu powiatu wołomińskiego. Organizacja działa od sierpnia 2011 roku, a jej prezesem jest Tadeusz Kapecki.
 • PiS nie może wygrać w samorządach uczciwie, więc zmieni prawo
  (Zam: 09.02.2017 r., godz. 11.00)   

  Kinga Gajewska-Płochocka, posłanka Platformy Obywatelskiej (okręg 20, obejmujący m.in. powiat wołomiński) komentuje sytuację w samorządach dotyczącą projektu PiS o ograniczeniu liczby kadencji samorządowców, możliwość przyspieszenia wyborów oraz powiększenia Warszawy o 32 okoliczne gminy.
 • Samorząd pod lupą: Za co płacimy radnym?
  (Zam: 09.02.2017 r., godz. 11.00)   

  Samorząd to instytucja, której warto się przyglądać. Jako obywatele powinniśmy wiedzieć, jakie decyzje podejmowane są w naszym imieniu. Jak reprezentują nas ludzie, na których głosowaliśmy w wyborach. Na łamach „faktów.wwl” będę starała się przybliżyć działania samorządowców z powiatu wołomińskiego. Szczególną uwagę zwrócę na postawy obywatelskie i jawność funkcjonowania instytucji samorządowych. Na początek coś z poświętniańskiego podwórka.