Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Niechlubna średnia
  (Zam: 12.04.2018 r., godz. 11.00)   

  Każdego roku po długich weekendach lub świętach, w tym przypadku wielkanocnych, sprawdzam policyjne statystyki i nagłówki czołowych portali informacyjnych. Czytam o „tragicznym bilansie” czy też „tragicznych statystykach” świątecznych wyjazdów. Wystarczy spojrzeć na dane udostępniane przez policję, aby przekonać się, że każdy dzień jest tragiczny. Bez względu na święta.
 • Ciemna strona jasnych lamp
  (Zam: 29.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Jakiś czas temu wysnułem pewien wniosek. Wniosek na tyle niepopularny, że nigdy się z nim nie wychyliłem. Do dziś, bo brytyjskie Royal Automotive Club (RAC) ujawniło ciemną stronę jasnych lamp. Ksenony w nowych samochodach nie są mądre i oślepiają. Dodam, że ludzie też nie są mądrzy i oślepiają.
 • Rynek nieruchomości w powiecie wołomińskim
  (Zam: 29.03.2018 r., godz. 11.00)   

  W niniejszym zestawieniu przeliczono ponad 1200 ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości w obszarze powiatu wołomińskiego. Dla uproszczenia pominięto podział na rynek pierwotny i wtórny. Celem było zbadanie dostępności nieruchomości i ich cen.
 • Biznes się kręci
  (Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Za oknami piękna pogoda. Ptaszki ćwierkają, rośliny powoli zaczynają kwitnąć, a przed myjniami ustawiają się kolejki samochodów. Wiosna to okres, w którym wiele osób rozgląda się za nowymi-używanymi czterema kółkami. Pamiętajcie, prawdziwe okazje nie istnieją, a pełnoletni diesel nie może mieć na „blacie” tylko 200 tys. kilometrów.
 • Zakład Bakteriologii jest bardzo potrzebny
  (Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Podczas sesji Rady Powiatu Wołomińskiego w styczniu i lutym bieżącego roku wiele miejsca zajmowały sprawy Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, a zwłaszcza dzierżawa nieruchomości powierzchni na terenie szpitalnym i szpitalnego Zakładu Bakteriologii.
 • Lokalny PiS nie poparł budowy ulicy Wiejskiej?
  (Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego reprezentanci gmin naszego powiatu głosowali nad zmianami w budżecie. Starostwo zaproponowało m.in. zdjęcie części kwoty na przebudowę ulicy Warszawskiej i Przemysłowej w Tłuszczu.
 • Hałas od S8
  (Zam: 01.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Mieszkańcy powiatu wołomińskiego z wielką radością przyjęli ukończenie budowy odcinka trasy szybkiego ruchu S8 z Marek do Radzymina. Obwodnica pozwala wreszcie na szybki dojazd do Warszawy, na ominięcie uciążliwego przejazdu przez Marki i Zielonkę, a także łączy miejscowości powiatu z siecią dróg krajowych i międzynarodowych. Jednak nie dla wszystkich otwarcie nowej trasy jest powodem do zadowolenia.
 • Mrozy mnie nie zaskoczyły…
  (Zam: 01.03.2018 r., godz. 11.00)   

  …ale ich serdecznie nienawidzę. Serio. Jak dla mnie śnieg mógłby leżeć na ulicach raptem parę dni w roku, najlepiej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Może jeszcze poprószyć w Sylwestra. Później już wystarczy i śniegu, i mrozu.
 • Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
  (Zam: 15.02.2018 r., godz. 11.00)   

  Dwa razy w tygodniu wsiadam w samochód i jadę do Radia. Kilkaset metrów od domu przekraczam granicę gmin Radzymin i Nieporęt, ale równocześnie dwóch powiatów: wołomińskiego i legionowskiego. Widać różnicę, a najlepszym podsumowaniem są słowa zaprzyjaźnionego leśniczego z nadleśnictwa Jabłonna, który powiedział: „zdarza mi się jeździć na wschód, ale niechętnie”.
 • Szlachetne zdrowie
  (Zam: 15.02.2018 r., godz. 11.00)   

  W środowe popołudnie, 10 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Finansowej Rady Powiatu Wołomińskiego, której przewodniczy Tomasz Kalata. Miejscem spotkania była sala konferencyjna przy Stacji Dializ w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.