Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Z tyłu też trzeba?
  (Zam: 30.08.2018 r., godz. 11.00)   

  Ostatnio trafiłem na ciekawy wyrok Sądu Najwyższego. Orzekł on, że poszkodowany w wypadku, który jechał bez zapiętych pasów, przyczynił się do własnej szkody w 30%. Stracił na tym 100 tys. złotych. Słusznie?
 • Od 34 lat sierpień – miesiącem trzeźwości
  (Zam: 30.08.2018 r., godz. 11.00)   

  W 1984 roku podczas swojej Konferencji Episkopat Polski ogłosił sierpień miesiącem trzeźwości, bo jest to okres o szczególnym czczeniu Matki Bożej. W naszym kraju stale rośnie spożycie alkoholu, a co za tym idzie – ilość osób uzależnionych. Coraz to młodsze osoby wpadają w szpony uzależnienia.
 • Jak nie prośbą, to groźbą?
  (Zam: 10.08.2018 r., godz. 11.00)   

  W przyszłym roku mają zostać wprowadzone mandaty za „siedzenie na zderzaku” na drogach szybkiego ruchu. Mam z tym pomysłem bardzo duży problem, którego nie potrafię rozwiązać. Tak mi się wydaje.
 • Zainteresuj się Uproszczonym Planem Urządzania Lasu
  (Zam: 10.08.2018 r., godz. 11.00)   

  Uproszczony Plan Urządzania Lasu (UPUL) jest szczegółowym leśnym planem gospodarczym dla lasów będących własnością osób fizycznych. Stanowi on inwentaryzację stanu zadrzewienia na nieruchomości i jest podstawą do naliczenia podatku leśnego. Sporządzany jest na okres 10 lat.
 • Pocztówka z wakacji - rodzinny biznes
  (Zam: 10.08.2018 r., godz. 11.00)   

  Gdyby kogoś zapytać “jak zrobić biznes”, to po pierwsze wymieniono by kapitał, po drugie sieć kontaktów, po trzecie dobry pomysł trafiający w oczekiwanie rynku.
 • Trasa S10 Szczecin – Wołomin
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Stolica naszego powiatu zyskała niespodziewanie zupełnie nową możliwość promocji i rozwoju. Osoby zainteresowane infrastrukturą drogową jakiś czas temu zostały zaskoczone pojawieniem się trasy szybkiego ruchu, której punkt docelowy ma się znajdować właśnie w Wołominie. Oczywiście z miejsca stało się to okazją do dowcipów i przypomnienia starego hasła, że „Wołomin żąda dostępu do morza”.
 • Czy potrzebujemy kagańca?
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Unia Europejska – jaka jest, każdy widzi. Niektóre rozwiązania narzucane przez UE mają ręce i nogi, inne są tak absurdalne, że aż trzeba się przejść na spacer z zażenowania. Teraz wpadli na pomysł, że w każdym samochodzie powinien zostać fabrycznie zamontowany kaganiec. Więcej niż 150 km/h nie pojedziesz!
 • Absurdy rolniczej suszy
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, popularnie nazywany IUNG, prowadzi dla całego kraju System Monitoringu Suszy Rolniczej i publikuje raporty. Na podstawie danych z Raportu Nr 4 w okresie od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 roku susza rolnicza wystąpiła w 314 gminach naszego województwa, czyli w każdej.
 • Dożywocie
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy samochód otrzyma dożywotnio jeden komplet tablic rejestracyjnych. Skończy się rysowanie gwoździem, spuszczanie powietrza z kół i zostawianie karteczek wszelkim „przybyszom” pozostawiającym samochód na parkingu „dla naszych”.
 • Kamienice – burzyć, remontować, czekać aż się zawalą?
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Nawet pobieżne zwiedzenie podwarszawskich miejscowości na linii tłuszczańskiej pozwala stwierdzić, że miasto Wołomin ma jedną, odróżniającą od innych miast cechę: ma centrum. I to centrum prawdziwe, historyczne, z rynkiem, starą zabudową, reliktami budynków drewnianych. Wszystko to pamięta początek XX wieku, a układ urbanistyczny pochodzi jeszcze z końca XIX. Wielka szkoda, że niewielu mieszkańców Wołomina potrafi to docenić.