Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • A ja rosnę i rosnę…
  (Zam: 06.12.2018 r., godz. 11.00)   

  …latem, zimą, na wiosnę – mógłby śpiewać chyba każdy producent samochodów. Kompakty rosną, sedany rosną, SUV-y rosną. Wszystko rośnie, tylko nie drogi i miejsca parkingowe. Te ostatnie mieli jakiś czas temu ustawowo poszerzać, ale jakoś tego nie widzę. Coraz częściej widzę zaś jedno auto stojące na dwóch miejscach parkingowych.
 • Nowe otwarcie w powiecie
  (Zam: 06.12.2018 r., godz. 11.00)   

  Oficjalnie po zaprzysiężeniu w dniu 22 listopada rozpoczęła swoje prace Rada Powiatu Wołomińskiego. Na I inauguracyjne posiedzenie przybyło wielu gości, a wśród nich: poseł na Sejm RP Piotr Uściński, radne sejmiku Katarzyna Lubiak i Marzena Małek, wójtowie i burmistrzowie, naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego i pracownicy, dyrektorzy jednostek podległych powiatowi, media i liczni mieszkańcy.
 • Stan dobry, do poprawek lakierniczych
  (Zam: 22.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Dobra, żarty się skończyły. Miesiąc temu narzekałem, że ciężko mi znaleźć godnego następcę japońskiej krwi Amerykanina pochodzenia niemieckiego. Model już sobie miej więcej upatrzyłem i najprawdopodobniej będzie skośny jak Ramen. Teraz trzeba odszukać odpowiedni egzemplarz. Taki, który nie będzie zostawiał na asfalcie 4 śladów.
 • 100. lecie niepodległości – KINGA GAJEWSKA, poseł na Sejm RP,
  (Zam: 08.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja, aby zastanowić się nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu. W obecnych czasach pojawia się pytanie - jak przejawia się miłość każdego nas do Ojczyzny.
 • Nadszedł czas na zmiany
  (Zam: 08.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Sezon jesienny zwykle wiąże się z większymi lub mniejszymi naprawami lub wymianami zajechanych części eksploatacyjnych. Olej trzeba wymienić, akumulator wymienić, wydech wymienić, w zawieszeniu pogrzebać. Uwielbiam mojego emeryta, ale nadchodzi moment rozstania. Niekoniecznie dlatego, że coś puka i stuka. Pukać będzie zawsze.
 • Szarlotka za 20 groszy
  (Zam: 18.10.2018 r., godz. 11.00)   

  Ten tekst powstał pod wpływem żalu. I to żalu ogromnego, ponieważ żal dotyczy pracy, w pojęciu ogólnym. I żal będzie również dotyczył pracy szczególnej albowiem jest to praca, która zapewnia życie każdemu z nas. Co to za praca, albo raczej czyja ona jest? Tego się na pewno dowiecie.
 • Zrobią te drogi czy nie?
  (Zam: 18.10.2018 r., godz. 11.00)   

  Przed nami wybory samorządowe. Chyba pierwsze, które mnie, jako kierowcy, zupełnie nie interesują. Nie zrozumcie mnie źle – uważam, że samorząd ma na nasze życie większy wpływ niż jakieś tam wybory do europarlamentu. Nie wierzę jednak w to, że dostawcy elementów zawieszenia będą zwijać interes, a mnie przestanie łupać w krzyżu.
 • Oby tylko bez falstartu
  (Zam: 27.09.2018 r., godz. 11.00)   

  Kilka miesięcy temu pisałem o tym, jak nie mogę się doczekać momentu, w którym będę mógł zapomnieć portfela z „samochodowymi” papierkami i nie dostanę przy tym mandatu. Hura, od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego i świstka OC.
 • No nie wiem
  (Zam: 13.09.2018 r., godz. 11.00)   

  Kilka numerów temu pisałem o tym, jak dobrym pomysłem jest wprowadzenie małych tablic rejestracyjnych dedykowanych samochodom z USA i Japonii. Wielki hołd dla pasjonatów, pomyśleć można. Coraz częściej widuję jednak „cywilne” samochody z takimi tablicami. No nie wiem, co o tym myśleć…
 • Kiedy rolnicy otrzymają pieniądze suszowe?
  (Zam: 13.09.2018 r., godz. 11.00)   

  Zakończyły się już żniwa, co jest powodem do dożynek. Świętowano dożynki w Jadowie, Klembowie i Strachówce. Przed nami 16 września 2018 roku Dożynki Powiatowe w Tłuszczu.