Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Samorządy są szybsze
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  W połowie ubiegłego roku odbył się protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców w Sejmie. Protestujący wnioskowali m.in. o bezpośrednie wsparcie finansowe tej grupy społecznej. Chodziło o rozwiązania powszechne, systemowe, na poziomie kraju.
 • Dychę spali zawsze
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Spalanie paliwa to temat rzeka. Każdy chce, żeby autko było szybkie, ładne, a do tego paliło niewiele. Ponoć są jeszcze tacy, którzy wierzą w dane producenta, coś na zasadzie 7 l/100 km w 2.0 turbo. W mieście rzecz jasna. Ha, ha, dobre! Stawiam odważną tezę – przy normalnej jeździe większość modeli spali „dychę” w mieście. Bez większej różnicy, jaki motor siedzi pod maską.
 • Powiatowa Rada Rynku Pracy
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Publiczne Służby Zatrudnienia powstały 27 stycznia 1919 roku, kiedy Marszałek Józef Piłsudski podpisał „Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami”. Niedawno więc obchodzono 100-lecie ich powstania, a dzień 27 stycznia osiemnaście lat temu ustanowiono Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
 • Czy będzie obowiązek czipowania psów i kotów?
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Bezpańskie psy to jeden z ważnych problemów samorządu gminnego. Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy, który istotnie modyfikuje obecne zasady realizacji tego zadania przez samorządy.
 • Sobie stanę dalej
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Zawsze parkuję daleko od wejścia do centrum handlowego lub supermarketu. No, prawie zawsze, bo zdarzają się też luźniejsze dni. Raz, że mój emeryt ma promień skrętu jak Jelcz, a dwa, że nie otworzę drzwi na ciasnym miejscu parkingowym. Wiem, że nawet większe auta stają na wąskich miejscach. Ja się jednak przejdę, to dla zdrowotności dobre. I leniwy jestem, bo nie chce mi się kręcić kierownicą.
 • ZAMIANY… zmiany
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  W grudniowym, świątecznym wydaniu „faktów.wwl” przedstawiłam Państwu główne pozycje budżetu Powiatu Wołomińskiego na rok 2019. Na III sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, która odbyła się 16 stycznia, Zarząd Powiatu wprowadził autopoprawkę do projektu budżetu na bieżący rok.
 • Stare odpady, nowe rozwiązania
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Projektowane są zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. To efekt m.in. postulowanych w konsultacjach społecznych korekt ustawy dotychczas obowiązującej. Niektóre z projektowanych rozwiązań istotnie wpłyną na obowiązki gmin i mieszkańców.
 • Śmieci, a jakie drogie!
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Coraz częściej słyszymy w mediach o pożarach odpadów na wysypiskach, składowiskach, sortowniach i zakładach przetwarzających śmieci. Firmy współpracujące z gminami mówią o znacznym wzroście cen na RIPOK-ach, ponieważ wzrosły koszty osobowe, koszty energii i „opłata marszałkowska”.
 • Białe szaleństwo
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Kiedyś już o tym pisałem – nie cierpię zimy. Ja wiem, że w czasie tej pory roku możemy cieszyć swoje oczy pięknymi widokami, a wielbiciele górskich stoków mogą się wyszaleć i wypić grzańca w klimatycznej gospodzie. Ja jednak czuję paskudny zapach powietrza, wyższe rachunki, krótki dzień, mróz i kalesony. I zatkany nos, bo powoli zaczyna mnie rozkładać przeziębienie.
 • I to by było na tyle
  (Zam: 20.12.2018 r., godz. 11.00)   

  Rok 2018 dobiega końca. Jak bym nie liczył – w momencie pisania felietonu pozostaje dokładnie 7 dni do Wigilii i 14 do końca roku. Jaki był ten rok? W życiu prywatnym tip- top, motoryzacyjnie tak sobie. Tylko czy to coś zmienia?