Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Biznes jak ta lala?
  (Zam: 12.01.2017 r., godz. 18.00)   

  Święta, Nowy Rok to zwykle festiwal… biedy. W programach TV, w periodykach, w kościele roi się od przypomnień na temat ludzkiej nędzy.
 • Węzeł emerytalny
  (Zam: 07.12.2016 r., godz. 13.00)   

  Jeśli chcemy mieć rządowe gwarancje emerytalne, to albo będziemy krócej pracować i na starość gorzej żyć, albo dłużej pracować i na starość niedojadać. Tertium datur est… poniżej.
 • Która „Solidarność” ważniejsza?!
  (Zam: 07.12.2016 r., godz. 13.00)   

  Kilka lat temu zainspirowany wypinaniem piersi przez wielu czołowych „bojowników” o wolność i demokrację z naszego terenu wołomińskiego napisałem obszerny artykuł – relację, historyczną już, z utworzenia Związku „Solidarność ’80” w moim przedsiębiorstwie „Eltor” („fakty.wwl” i „Patria”). Był to jeden z trzech największych zakładów pracy obok Huty i Stolarki w Wołominie.
 • Mieszkanie minus
  (Zam: 09.11.2016 r., godz. 14.00)   

  Ilekroć słyszę zarzuty, że rząd nie wywiązuje się z obietnicy danej wyborcom, skóra mi cierpnie. Boję się, że krytyka ze strony przeciwników politycznych czy przedstawicieli tzw. czwartej władzy zmusi rząd do realizacji obietnic, które są zwykle absurdalne.
 • Samorządowe trupy w szafie: W odcinkach
  (Zam: 27.10.2016 r., godz. 11.00)   

  Jesteśmy na półmetku kadencji samorządów, więc aż prosi się o małe podsumowanie. Czas jest ku temu również z innego powodu – do 15 listopada samorządy muszą złożyć do Regionalnych Izb Obrachunkowych projekty budżetów na kolejny rok. Warto więc przyjrzeć się działaniom samorządowców – wójtów, burmistrzów, starosty oraz radnych – temu, co zrobili, co obiecali zrobić, co zastali (jeśli nastąpiło trzęsienie ziemi i kadry zarządzające naszymi małymi ojczyznami zmieniły się zasadniczo i generalnie, a więc co „poprzedni układ” pozostawił w spadku). Wreszcie: jaką nam przyszłość szykują? Bo nie łudźmy się – ktoś za to wszystko płaci.
 • Skąd rząd ma pieniądze?
  (Zam: 18.10.2016 r., godz. 21.00)   

  Przeciętny Kowalski myśli, że rząd/samorząd posiada nieograniczoną ilość pieniędzy, które może, choć nie musi, przeznaczać na jego potrzeby. Dobry rząd daje kasę chętnie, zły – ściubi. Platforma była zła, bo dawała mało. Teraz mamy dobry rząd, bo daje 500+mieszkanie+lekarstwo+etc., etc.
 • Pożegnanie z bronią w Wołominie
  (Zam: 01.10.2016 r., godz. 13.35)   

  W 1848 roku opublikowane zostało – niewielkie objętościowo, ale bogate w treść – dziełko, które zaczynało się słowami: Widmo krąży nad Europą – widmo komunizmu. Tym dziełkiem był Manifest komunistyczny.
 • Błąd bogacza
  (Zam: 01.10.2016 r., godz. 13.30)   

  Dzisiaj w Kościele (26. Niedziela Zwykła, rok C) czytamy przypowieść o bogaczu i Łazarzu (Łk 16, 19-31). Jezus zaczyna przypowieść od słów „Żył pewien człowiek”. To znaczy, że Jezus kieruje tę przypowieść do mnie i do ciebie, a nie mówi o kimś, kto żył w przeszłości.
 • Po pierwsze gospodarka, głupcze…
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Nie byłem i nie jestem fanem eksprezydenta USA Wilusia Clintona, ale jego hasło wyborcze, zacytowane w tytule, jest ze wszech miar słuszne. Do niego warto dodać jeszcze myśl prezydenta Reagana: rząd nie rozwiązuje problemów, to rząd jest problemem.
 • Najtrudniejszy problem kraju
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Największym problemem bytowym Polaków jest brak umiejętności zarabiania na życie! - tę genialną w swej prostocie mądrość wygłosił urzędnik jednego z mazowieckich ośrodków pomocy społecznej, który na co dzień ma do czynienia z ludzką biedą.