Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Raport Miasta Marki bez informacji o miejskich spółkach?
  (Zam: 26.06.2020 r., godz. 11.00)   

  W tym roku wyjątkowo długo poczekamy na debatę nad raportem o stanie gminy. W związku z pandemią Sejm wydłużył termin na jego sporządzenie do końca lipca. Tymczasem w Markach trwa dyskusja o kształcie i minimalnej zawartości tego dokumentu.
 • Chcą podnieść mandaty. Jestem na nie
  (Zam: 26.06.2020 r., godz. 11.00)   

  Znów przełożono reformę przepisów, zgodnie z którą za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym kierowca straci prawo jazdy, a limit 50 km/h w terenie zabudowanym miałby obowiązywać przez całą dobę. Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu, bo nie wierzę.
 • Lektury na 60-lecie Zielonki
  (Zam: 08.04.2020 r., godz. 11.00)   

  W niesprzyjających okolicznościach epidemii Zielonka przeżywa swój miejski jubileusz. Gdy wszystkie masowe imprezy są odwołane, a zamiast spacerów praktykuje się izolację domową, wrócić można do ważnych historycznych publikacji o Zielonce.
 • Szanujmy wołomińskie „wieloryby”
  (Zam: 08.04.2020 r., godz. 11.00)   

  Wołomin leży na mezoregionie nazwanym na jego część Równiną Wołomińską. Jak sama nazwa wskazuje, równina to teren o niskim nachyleniu, w naszym przypadku około 5%. Rzeźba terenu jest przepięknym reliefem przyozdobionym bardzo ciekawymi formami geomorfologicznymi. Są to między innymi cenne bagna i torfowiska, doliny rzeczne, niewielkie cieki, a także oczka wodne i stawy. To wszystko wchodzi w skład rozbudowanej sieci hydrograficznej.
 • Ale się porobiło
  (Zam: 08.04.2020 r., godz. 11.00)   

  Sami wiecie jak jest. Sami wiecie z jakiego powodu. Mam też nadzieję, że wiecie, jak o siebie zadbać. Tym razem nie będzie ściśle o motoryzacji, bo dlaczego miałoby być?
 • Tiki tiki elektryki
  (Zam: 30.01.2020 r., godz. 11.00)   

  Kończy się raj w postaci bezpłatnego/taniego ładowania samochodów elektrycznych. Czytam sobie o wprowadzeniu opłat na jednych stacjach ładowania, podniesionych stawkach na drugich. Po drodze trafiła się wypowiedź prezesa Hondy, który nie wierzy w elektryki. Już kiedyś mówiłem i powtórzę raz jeszcze – jest za wcześnie na taką technologię. Hybryda? Tak. Wodór? Pewnie! Elektryk? Nie.
 • Przespałem moment…
  (Zam: 11.12.2019 r., godz. 11.00)   

  …w którym prezydent podpisał ustawę, zgodnie z którą każdy kierowca będzie musiał jeździć „na suwak” i współtworzyć „korytarz życia” dla służb ratunkowych. Przespałem też moment, w którym zmieniono przepisy dotyczące kontroli drogowych. Łapki na kierownicy, kochani.
 • Transport i mobilność w miastach
  (Zam: 21.11.2019 r., godz. 11.00)   

  Instytut Rozwoju Miast i Regionów (IRMIR), który wspiera samorządy w procesie zarządzania gminami, opublikował i poddał dyskusji interesujący raport o komunikacyjnej sferze polskich miast pt. „Transport i mobilność miejska”.
 • Elektryczny konik
  (Zam: 21.11.2019 r., godz. 11.00)   

  Spece z Forda przegięli. Słuchajcie, ja wszystko zrozumiem. Zrozumiem Porsche wielkości krowy. Zrozumiem też Lamborghini wielkości krowy, Maserati przeolbrzymie nawet zrozumiem. I BMW z przednim napędem. Ale Ford Mustang jako SUV?! Elektryczny?!
 • Dolegliwości finansowe LGD „RW”, a może to już choroba?
  (Zam: 21.11.2019 r., godz. 11.00)   

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” w skrócie LGD „RW” istnieje od 17 lutego 2009 roku, a jego głównym zadaniem jest działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. W skład LGD „RW” wchodzi 12 gmin: Zielonka, Wołomin, Poświętne, Klembów, Tłuszcz, Strachówka, Jadów, Zabrodzie, Wyszków, Brańszczyk, Rząśnik i Długosiodło oraz dwa powiaty: wołomiński i wyszkowski.