Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rzeczpospolita jest Kobietą!

Data: 29.03.2018 r., godz. 11.00   
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na zaproszenie prezesa PSL działacze tej partii zorganizowali w Sejmie RP I Ogólnopolskie Spotkanie Kobiet „Rzeczpospolita jest Kobietą”. Z powiatu wołomińskiego z gmin: Jadów, Strachówka i Tłuszcz na zaproszenie odpowiedziało 57 pań oraz 2 panów.
13 marca przy wejściu do Sali Kolumnowej każdego uczestnika witali posłowie PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz i Adam Jarubas. W programie spotkania był ciekawy blok tematyczny pn. „Kobiety – Polki XXI wieku – nasze prawa, nasze szanse, nasza solidarność” o pokutujących stereotypach i uczestnictwie kobiet w polityce. Emocjonującym okazał się drugi panel dyskusyjny „Rzeczpospolita jest Kobietą – Kobieca strona PSL”, podczas którego o swoich działaniach społecznych i politycznych opowiadały panie z kilku województw, a wśród nich Bożena Żelazowska – radna do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać w tygodniku „Zielony Sztandar” 21-27 marca 2018 r.
Podczas swojego wystąpienia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poprosił mnie do mikrofonu. Zaprosiłam wówczas na scenę panie z Równego oraz z Sulejowa i na ręce Bożeny Żelazowskiej złożyłam życzenia dla wszystkich solenizantek – Bożen i Krystyn. Nasza radna wojewódzka była bardzo zaskoczona i wzruszona tą niespodzianką. Odśpiewałyśmy „Sto lat” i jeszcze dwie piosenki o tematyce wiejskiej i patriotycznej. Później była część artystyczna, a po niej obecne na spotkaniu przedstawicielki płci pięknej zostały obdarowane upominkami, w tym czerwonymi koralami.
Następnie nasza delegacja z Jadowa, Strachówki i Tłuszcza zwiedziła Sejm i zjadła obiad w restauracji w Kancelarii Prezydenta. Na koniec była niespodzianka. By godnie uczcić Święto Kobiet, pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik do Planetarium na seans filmowy w 2D „Halo, Ziemia”. Przed filmem obejrzeliśmy jeszcze wystawę „Patrz, Ziemia”. Wrażeniami dzieliliśmy się podczas podróży powrotnej. Panie deklarowały, że czekają na kolejny wyjazd.
Za wspaniałą współpracę przy organizacji serdecznie dziękuję Pani Wicemarszałek Ewie Kieszkowskiej i Pani Marcie Godlewskiej.
Wszystkim Paniom serdecznie życzę, aby każdego dnia mogły realizować swoje marzenia. Drogie Mieszkanki Jadowa, Strachówki i Tłuszcza, które każdego dnia dzielnie łączycie prowadzenie domu, wychowywanie dzieci, pracę zawodową i działalność społeczną. Zawsze niezawodne, znajdujące codziennie nowe siły, by zmieniać na lepsze naszą małą ojczyznę. Pamiętajcie zawsze o swoich marzeniach, bo marzenia są po prostu po to, aby się spełniały!Magdalena Suchenek
radna powiatu wołomińskiego