Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Amerykanie w Ossowie

Data: 29.03.2018 r., godz. 11.00   
– Dziękujemy za przybliżenie nam istoty Bitwy Warszawskiej, szczególnie polskiego kontrataku, mającego na celu bezpieczeństwo Europy – podsumowała pani pułkownik Angela Reber, głównodowodząca 24TH Military Intelligence Battalion US ARMY EUROPE.
Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Niemczech przyjechali dziś do Ossowa. Przewodnikiem grupy był generał John Smales, z którym współpracujemy już po raz kolejny. „Polska to odważny kraj”, „Podtrzymujcie pamięć!”, „Cudowne spojrzenie na aspekty religijno-historyczne”, „Dobra robota! Nie mogę się doczekać nowej wystawy na 2020 rok” – takie słowa zapisali nasi goście po spotkaniu w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie. Żołnierze przyjechali do Europy m.in. z Texasu, Arizony czy Georgii. Generał John Smales zadeklarował, że do Ossowa przywiezie jeszcze w tym roku kolejne grupy.
– Cenimy tę współpracę, gdyż dzięki niemu mamy w świecie kolejnych ambasadorów naszej sprawy, ludzi, którzy opowiedzą o wielkim zwycięstwie Polaków w 1920 roku – podsumował Rafał Pazio, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie.

RD