Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Tenis w Poświętnem

Data: 29.03.2018 r., godz. 11.00   
Od października do marca w Szkole Podstawowej w Poświętnem toczyła się rywalizacja w ramach VI Grand Prix Gminy Poświętne w Tenisie Stołowym.
Organizatorami tegorocznej edycji GP byli: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe „AKTYWNI”, Urząd Gminy Poświętne oraz Szkoła Podstawowa w Poświętnem. Pomysłodawcą oraz koordynatorem był Adam Gontarek.

Przebieg rozgrywek

Rozgrywki składały się z siedmiu etapów w trzech kategoriach: open, kobiety i chłopcy do 15 lat. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Poświętne, choć pojawiali się także zawodnicy spoza naszej gminy. W szóstej edycji turnieju wzięło udział ponad stu zawodników. Głównym celem rozgrywek była promocja tenisa stołowego w naszej gminie oraz propagowanie aktywnego wypoczynku wśród młodzieży i dorosłych.
17 marca odbył się ostatni turniej, po którym nastąpiła dekoracja najlepszych zawodników oraz podsumowanie całego cyklu rozgrywek. W każdej kategorii statuetkami i nagrodami rzeczowymi nagrodzonych zostało po pięciu najlepszych zawodników, pozostali uczestnicy obecni na podsumowaniu otrzymali upominki.

– Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się że zajęłam pierwsze miejsce. Skakałam z radości. Na pierwszym GP tego roku nawet bym nie pomyślała, że mogę wygrać . Kiedy dowiedziałam się, że nie będzie na GP wieloletniej mistrzyni narodziła się we mnie nadzieja na pierwszą piątkę, a tu nagle pierwsze miejsce. Były porażki i zwycięstwa, ale do końca nie lekceważyłam przeciwniczek – mówi Natalia Grabska, zwyciężczyni w kategorii kobiet.

– Trenowałam i nadal trenuje w poniedziałki i czwartki po jednej godzinie. Czasem wcale nie grałam, bo coś mi wypadało. Niektóre ćwiczenia były ciężkie, nie wychodziły mi i denerwowałam się, ale nie poddawałam się. Lubię tenis stołowy, a więc treningi to sama przyjemność. Zawsze można się pośmiać z Panem Gontarkiem i innymi zawodnikami – podsumowuje.

Podziękowania

Zakup nagród był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Poświętnem, za co wielkie podziękowania dla Pana wójta Gminy Poświętne Jana Cymermana i wicewójta Lecha Sędka, którzy od sześciu lat wspierają nasze rozgrywki. Podziękowania należą się również dla Pana dyrektora Zespołu Szkół w Poświętnem Grzegorza Michalczyka za udostępnienie sali gimnastycznej i potrzebnych pomieszczeń. Miejmy nadzieję, że spotkamy się w tym samym gronie organizatorów i zawodników w VII edycji Grand Prix Gminy Poświętne w Tenisie Stołowym.

Klasyfikacja generalna:

Open:
1. Dariusz Borczyński 189 pkt.
2. Jacek Górski 166 pkt.
3. Karol Ludwiniak 148 pkt.
4. Mateusz Wróbel 134 pkt.
5. Rafał Radziszewski 126 pkt.

Kobiety:
1. Natalia Grabska 220 pkt.
2. Natalia Stępień 191 pkt.
3. Magdalena Pazio 168 pkt.
4. Anita Rudnik 161 pkt.
5. Lidia Kurek 146 pkt.

Chłopcy do lat 15:
1. Jakub Rawski 202 pkt.
2. Konrad Szulich 183 pkt.
3. Adam Tlaga 182 pkt.
4. Jakub Krusiński 177 pkt.
5. Jakub Jankowski 135 pkt.

opr. red.