Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zaawansowane prace w Zielonce

Data: 29.03.2018 r., godz. 11.00   
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce tymczasowo uczą się w innych placówkach na terenie Zielonki, ale już we wrześniu wrócą do swojego zmodernizowanego budynku przy ul. Wilsona.
Prace w budynku szkoły są już bardzo zaawansowane. Wykonawca przystąpił niedawno do montażu nowych okien oraz do wykonania nowego pokrycia dachowego z dwóch warstw papy termozgrzewalnej. Zamontowano większość przewodów wentylacji mechanicznej, wykonano konstrukcje nośne pod centrale wentylacyjne, a niebawem ma się rozpocząć montaż central i wentylatorów.
Trwają też prace przy wykonaniu sufitów podwieszanych, zakrywających instalację wentylacyjną. Zamknięte zostały już kanały technologiczne pod posadzką. Jeszcze w lutym dobiegły końca prace przy montażu instalacji centralnego ogrzewania. Nowe ogrzewanie w szkole zostało z powodzeniem uruchomione.
Na zewnątrz budynku wykonano ocieplenie stropów i znaczną część robót ocieplenia ścian zewnętrznych – przyklejono i zamocowano niemal cały styropian na ścianach budynków dydaktycznych i na sali gimnastycznej. Wykonawca czeka na poprawę pogody, by jeszcze zintensyfikować prace na zewnątrz budynku.
Termomodernizacja odbywa się przy wsparciu Funduszy Europejskich. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. ocieplenie ścian i dachu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych i wentylacji. Poza tym wykonana zostanie też wymiana dachu, malowanie ścian wewnętrznych czy budowa nowych chodników.AK