Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Na co idą moje pieniądze?

Data: 29.03.2018 r., godz. 11.00   
Gmina Radzymin jako jedna z pierwszych w regionie warszawsko-wschodnim przystąpiła do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Dzięki interaktywnej prezentacji podatnik może sprawdzić, co gmina sfinansuje z jego podatków w roku 2018 r. oraz w przejrzysty sposób zapoznać się ze strukturą dochodów gminnego budżetu.
Teraz w prosty sposób można uzyskać przejrzystą informację, jak gmina Radzymin gospodaruje odprowadzanym przez mieszkańców podatkiem PIT. Wystarczy wejść na stronę nacoidamojepieniadze.pl i za pomocą specjalnego suwaka ustawić wysokość swoich zarobków, by zobaczyć, jaka część należnego podatku trafia do poszczególnych kategorii budżetowych. Prezentacja pokazuje w jakim stopniu przyczyniamy się do rozwoju miasta i gminy, przeznaczając określoną kwotę pieniędzy na rozwój oświaty, transportu lub na administracje publiczną. Dane są dostępne w ujęciu dziennym lub miesięcznym.
– To szybki i przejrzysty sposób na zapoznanie się z finansami publicznymi gminy, który spełnia także funkcję edukacyjną i motywacyjną – powiedział Artur Goryszewski, skarbnik gminy Radzymin. – W obrazowy sposób pokazujemy, na jakie cele publiczne gmina wykorzystuje dochody z podatku PIT. Prezentujemy ścisłą zależność pomiędzy dochodami mieszkańców, a stanem finansowym gminy, przez co chcemy także zachęcić do płacenia podatków w miejscu zamieszkania.
Źródłem danych do prezentacji „Na co idą moje pieniądze” jest uchwała budżetowa gminy Radzymin. Planowane obecnie dochody gminy na 2018 r. wynoszą 139,6 mln zł, z czego ponad 24% to dochody z podatku PIT. W przypadku zmian, które może wprowadzić Rada Miejska w uchwale budżetowej gminy Radzymin, dane w prezentacji będą na bieżąco aktualizowane.
Prezentacja dostępna jest na stronie https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/radzyminopr. red.