Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Róże Burmistrza Tłuszcza rozdane po raz ósmy!

Data: 15.03.2018 r., godz. 11.00   
10 marca odbył się odbył się finał ósmej edycji plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza”. Burmistrz Tłuszcza przyznaje nagrody najbardziej zasłużonym mieszkankom gminy Tłuszcz. Przez osiem lat plebiscytu do konkursu zgłoszono ponad 125 kobiet, z czego nagrodzono 52.
Galę poprowadziła Wioleta Kur – dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Michał Galicki. Kandydatki do Róży Burmistrza zgłaszano w pięciu kategoriach, a laureatki plebiscytu zostały wyłonione przez kapitułę konkursu. Nagrody podczas gali wręczyli wspólnie burmistrz Paweł Bednarczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy.

Kilka kategorii

W kategorii „Samorząd” nominowane zostały: Katarzyna Sadurska, Jadwiga Gizińska oraz Katarzyna Rostek. Główną nagrodę otrzymała dyrektor Centrum Usług Wspólnych
w Tłuszczu, dawniej Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, Jadwiga Gizińska.
W kategorii „Przedsiębiorczość” nominowane zostały: Anna Blusiewicz, Ewelina Gzowska, Renata Mędrzycka oraz Agnieszka Kozuk. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Agnieszka Kozuk, która prowadzi własną działalność gospodarczą, ma duszę przedsiębiorcy, ceni niezależność i wierzy w sukces.
W kategorii „Działalność społeczna” nominowane zostały: Magdalena Białek, Anna Jaworska, Krystyna Gostyńska, Mieczysława Kaska, Ewa Boguszewska, Jolanta Malinowska, Dagmara Malinowska, Emilia Sasin, Elżbieta Rosa, Anna Ciszyńska, Katarzyna Kamińska oraz Lidia Matejak. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Anna Jaworska – aktywna uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej.
W kategorii „Edukacja i kultura” nominowane zostały: Jolanta Malinowska, Anna Jaworska, Jadwiga Gizińska, Emilia Sasin oraz Elżbieta Rosa. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Emilia Sasin – członkini Zespołu Ludowego Kalinki oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Miąsem.
W kategorii „Superkobieta” nominowane zostały: Mariola Kalewska, Danuta Sieradzka, Magdalena Białek, Marzena Białek, Emilia Sasin oraz Wiesława Krysik. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Marzena Białek – pielęgniarka, która krzewi zasady udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej dla różnych grup społecznych.

Kwiaty, dyplomy i broszki

Specjalne wyróżnienie „Róża Róż” powędrowało do Jolanty Malinowskiej, która pracuje w Placówce Wsparcia Dziennego w Jasienicy jako wychowawca.
Wielkim zaskoczeniem było przyznanie dodatkowych wyróżnień. Na rzecz naszej gminy i naszego społeczeństwa działają również panie, które nie mieszkają na terenie gminy Tłuszcz, a są wyjątkowe. Kapituła, na czele z Burmistrzem Pawłem Bednarczykiem, postanowiła podziękować tym Paniom za ogromną pomoc, zaangażowanie i uhonorować je pamiątkowymi statuetkami. Wyróżnienie otrzymała Bożena Żelazowska – przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Halina Kusak – skarbnik Gminy.
Wszystkie finalistki plebiscytu otrzymały kwiaty, dyplomy i okolicznościowe broszki oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: Elżbieta Kursa-Leder – naczelna dyrektor sprzedaży kosmetyków Mary Kay ufundowała bony na kosmetyki, Marzena Ołówka – właścicielka studia urody Image ufundowała bon na usługi w swoim salonie, Barbara Owczarska – właścicielka Zakładu Produkcyjno-Usługowo-Handlowego ufundowała dla wyróżnionych pań słodkie upominki, Halina i Kazimierz Banaszkowie ufundowali bony na usługi w Serwisie „Auto-Ban”, Małgorzata i Maciej Królikowie – właściciele sklepu z artykułami biurowymi „Pol-Biuro” przygotowali dla naszych laureatek prezenty niespodzianki, Magdalena i Dariusz Romańscy ufundowali bony na zakupy w sklepie „Magda”, Beata Musielik ufundowała bon na usługi fryzjerskie w swoim salonie „Beata”, Martyna Gajcy ufundowała kosmetyki i bony na usługi w swoim salonie „Fryzodajnia” oraz Katarzyna i Sławomir Matakowie – właściciele Centrum Konferencyjno-Bankietowego „Batory” w Tłuszczu ufundowali zaproszenia na kolacje w restauracji „Nasza Wenecja”.

Akcja, koncert i wystawa

Gala została połączona z akcją charytatywną dla wspaniałej, dzielnej dziewczynki – Weroniki. Ta 12-latka jest już po kilku zabiegach operacyjnych. Stan zdrowia dziewczynki wymaga kolejnych bardzo skomplikowanych i kosztownych operacji (koszt ok. 100 tys. zł) oraz długotrwałej rehabilitacji. Oprócz zbiórki datków przez harcerzy z Hufca ZHP w Tłuszczu odbyła się licytacja obrazów przekazanych przez Dariusza Wilczyńskiego, Halinę Krysik oraz Przemysława Sasina.
Druga część gali to niezwykły koncert zespołu Singin’ Birds, który jest półfinalistą IV edycji pro¬gramu Must Be The Music. W 2013 roku występował podczas 50. Festiwalu Pol¬skiej Piosenki w Opolu, a także był jedną z gwiazd trasy Lata z Radiem w 2014 roku. Koncert zespołu był muzyczną podróżą w czasie dla każdego.
Zebrani goście mogli podziwiać wystawę „Panowie – Paniom”, która jest ukłonem w stronę płci pięknej. Tak trochę na przekór, w dniu święta Pań zaprezentowane zostały stylizowane portrety Panów. Sesja odbyła się 17 lutego w Klubie PIK w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji i zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych AB OVO oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu.
Na koniec uroczystości wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek. Okolicznościowy tort pokroił Burmistrz Paweł Bednarczyk.opr. red.