Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wigilia w Równem

Data: 21.12.2017 r., godz. 11.00   
17 grudnia w świetlicy wiejskiej w Równem (gmina Strachówka) odbyło się spotkanie wigilijne połączone z podsumowaniem projektu „Odpady zbieramy Równe czyste mamy”. Projekt realizowany był przez Ochotniczą Straż Pożarną w Równem w partnerstwie z Kołem Gospodyń Wiejskich.
W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele OSP Równe wraz z członkami MDP, przedstawicielki KGW Równe, uczestnicy projektu, dzieci i rodzice. Podsumowano działania sołectwa Równe, łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.
Zwieńczeniem spotkania było podsumowanie projektu w postaci multimedialnej. Uczestnicy konkursu ekologicznego etap II „Zbieramy nakrętki plastikowe” za I, II, III i miejsce zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi z dotacji „Działaj Lokalnie X 2017”. Nagrody wręczyli również sponsorzy: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łochów w Łochowie i Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Wszyscy uczestnicy projektu też otrzymali prezenty: dzieci – notesy ekologiczne z długopisem, dorośli i goście – kalendarze ścienne przedstawiające działania z projektu ufundowane z dotacji „Działaj Lokalnie X 2017”.Gościom wręczono choinki z wikliny papierowej wytworzone podczas warsztatów .
Ostatnim punktem uroczystości była niespodzianka – informacja, że sołectwo Równe zostało laureatem konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski „Najaktywniejsze sołectwo na Mazowszu – sukcesy widać po sąsiedzku”. Nagroda – czek o wartości 5.000 zł został zamieniony na defibrylator AED, który otrzymała miejscowa OSP.

eda