Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ścieżki na wale rzeki

Data: 07.12.2017 r., godz. 11.00   
Mieszkańcy Zielonki z niecierpliwością czekają na zapowiadaną budowę ścieżek rowerowych na wale rzeki Długiej. Realizacja tej inwestycji przesunięta została na 2018 r.
Z powodu znacznego przekroczenia cen według kosztorysów inwestorskich nie udało się do tej pory rozstrzygnąć przetargów na budowę ścieżek rowerowych w Zielonce, w ramach unijnego projektu pn. „Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka w ramach ZIT WOF”.
Ścieżka rowerowa na wale rzeki Długiej w Zielonce będzie łączyć się ze ścieżką w Markach (tam również ogłoszono kolejny przetarg na wykonawcę prac). W ul. Pustelnickiej w Zielonce będzie też można włączyć się do ścieżki rowerowej budowanej wzdłuż Trasy S8.
Urząd Miasta Zielonka ogłosił niedawno nowe przetargi, z okresem realizacji w 2018 r. Zwiększone zostały też środki budżetowe na ten cel. Z tego powodu realizacja projektu przesunięta została na przyszły rok.
– To nie jedyne nasze plany dotyczące budowy ścieżek. Przygotowaliśmy już drugi wniosek o środki unijne, dzięki któremu udałoby się nam jeszcze lepiej zintegrować sieć ścieżek w Zielonce i stworzyć nowe rowerowe połączenie przez Glinianki w stronę Kobyłki. Ten etap pozostaje jeszcze w formie planów, a budowa ścieżki na wale rzeki już w przyszłym roku – mówi burmistrz Grzegorz Dudzik.
Projekt rowerowy realizowany w Zielonce w przyszłym roku obejmie budowę ścieżki rowerowej na wałach rzeki Długiej od granicy z Markami, aż do parku Dębinki i dalej wzdłuż rzeki, od ul. Słowackiego do ul. Turowskiej. Ścieżka rowerowa powstanie też w ul. Wojska Polskiego na odcinku od Prymasa Wyszyńskiego do 1 Maja, gdzie w tym roku zbudowana została już ścieżka przy okazji budowy nowej ulicy Wojska Polskiego.
Poza tym powstaną parkingi rowerowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą w 3 lokalizacjach: przy ul. Obrońców Westerplatte, w parku Dębinki oraz przy ul. Wojska Polskiego.AK