Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowy magazyn Coca-Coli

Data: 07.12.2017 r., godz. 11.00   
Firma Coca-Cola HBC Polska otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się 5 grudnia.
Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest prawie 24 mln zł. Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego przez Coca-Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie.
Symboliczną wstęgę przecięli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, burmistrz miasta i gminy Radzymin Krzysztof Chaciński oraz prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis.
– Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce. Z całego serca dziękuję wszystkim za zaangażowanie – powiedział Nikos Kalaitzidakis, prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska.
– Bardzo dziękuję firmie Coca-Cola za wsparcie podczas organizacji radzymińskich wydarzeń. Trzymam kciuki za rozwój firmy, oby tak dalej – mówił Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.
Otwarcie nowego magazynu to kolejny krok w realizowanym od 25 lat procesie inwestycyjnym systemu Coca-Cola w Polsce, który tworzą Coca-Cola HBC Polska oraz Coca-Cola Poland Services.
– System Coca-Cola, którego jako Coca-Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł. Jesteśmy dzisiaj bardziej polscy, niż się wydaje – dodał Nikos Kalaitzidakis.

Edyta Nowak-Kokosza