Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wyróżnione sołectwa

Data: 07.12.2017 r., godz. 11.00   
Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz), Równe (gmina Strachówka) i Wolica – przysiółek wsi Stare Załubice (gmina Radzymin) znalazły się w gronie pięciu sołectw wyróżnionych w konkursie na Najaktywniejsze Sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu.
16 i 17 listopada w Warszawie odbył się XI Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich. W imprezie uczestniczyło ponad 250 samorządowców. Do konkursu zgłosiło się 16 sołectw. Pięciu laureatów otrzymało czek na sumę 5.000 zł. Pieniądze mogą przeznaczyć na potrzeby sołectwa.
Poza tym wszyscy uczestnicy konkursu w dniach 4-6 grudnia wzięli udział w wyjeździe studyjnym na Opolszczyznę dotyczącym odnowy wsi.
– Ze względu na pobyt w sanatorium nagrodę w moim imieniu odebrał burmistrz Paweł Bednarczyk. To wyróżnienie przede wszystkim dla mieszkańców, którzy angażowali się w rozwój Jarzębiej Łąki. Ja byłem tylko pomysłodawcą. Wyjazd na Opolszczyznę był cenną lekcją i na pewno zaowocuje kolejnymi inicjatywami w sołectwie – podsumowuje sołtys Włodzimierz Romański.Rafał Orych