Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Środki z Unii na modernizację PSZOK-u

Data: 23.11.2017 r., godz. 11.00   
Prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów to obowiązek każdej gminy. W Zielonce PSZOK działa przy ul. Krzywej, a dzięki pozyskaniu Funduszy Europejskich zostanie zmodernizowany. Mieszkańcy ucieszą się m.in. z planowanej wypożyczalni przyczepek do samochodów osobowych.
Już niebawem w Zielonce rozpocznie się realizacja projektu pn. „Rozwój infrastruktury PSZOK w Zielonce”. Planowane zadania inwestycyjne pochłoną 470 tys. zł. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich stanowić będzie 318 tys. zł. To środki pozyskane w konkursie, w którym wystartował Urząd Miasta Zielonka. Umowę o dofinansowanie w imieniu burmistrza Zielonki Grzegorza Dudzika podpisała sekretarz miasta Renata Jóźwiak, a ze strony Województwa Mazowieckiego – członek zarządu Elżbieta Lanc.
Projekt obejmie budowę budynku socjalno-biurowego i przebudowę budynku garażowego na pomieszczenie do składowania odpadów niebezpiecznych (np. akumulatory) i sprzętów RTV i AGD. Nawierzchnia terenu pokryta zostanie kostką brukową. Pojawią się też nowe nasadzenia tzw. zieleni izolacyjnej.
Poza tym zakupione zostaną: waga elektroniczna najazdowa, kontenery oraz regały metalowe do składowania np. sprzętu AGD. W ramach projektu przeprowadzona zostanie również akcja edukacyjna dotycząca selektywnego zbierania odpadów.
– PSZOK pełni bardzo ważną funkcję w nowym systemie gospodarki odpadami. Chcemy, by miejsce to było dostosowane do potrzeb mieszkańców i stąd nasz pomysł na jego modernizację. Cieszę się, że udało się nam pozyskać środki unijne na realizację tego projektu – dodaje burmistrz Grzegorz Dudzik.
Zakupione zostaną także 3 przyczepki samochodowe. Miasto chce wykorzystać je do stworzenia bezpłatnej wypożyczalni dla swoich mieszkańców. Zdarza się bowiem, że potrzebujemy przewieźć większy ładunek, a mamy z tym problem. To przykład na to, że dobre pomysły mogą znaleźć finansowanie ze środków unijnych i praktycznie przekładać się na ułatwianie życia mieszkańcom.AK