Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Budowa ul. Ossowskiej w Zielonce na finiszu

Data: 23.11.2017 r., godz. 11.00   
Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Zielonce dobiega końca. To budowa ul. Ossowskiej na odcinku do Turowskiej do granic miasta.
W ostatnich latach wzdłuż ul. Ossowskiej w Zielonce powstało wiele osiedli mieszkaniowych. Ekspansja nowych budynków była tak duża, że trudno było nadążyć z infrastrukturą publiczną. Małymi krokami budowano kanalizacje, oświetlenie uliczne i w tym roku całość zwieńczy nowa ulica, ze ścieżką rowerową i obustronnymi chodnikami.
Inwestycja wkroczyła już w ostatnią fazę realizacji. Jeszcze w październiku wylana została masa bitumiczna na ścieżce rowerowe, która biegnie wzdłuż budowanej drogi. Na początku listopada położono warstwę podbudowy i warstwę wiążącą asfaltu.
Wykonawca powoli kończy budowę wyniesionych skrzyżowań, po czym przystąpi do położenia ostatniej warstwy asfaltu tzw. ścieralnej. Trwają też inne drobne prace związane z chodnikami i instalacją znaków organizacji ruchu. Prace powinny się zakończyć do 30 listopada br. Wartość inwestycji to 2,3 mln zł.
Ossowska w Zielonce łączy się na granicy miast z ul. Hubala w Kobyłce, która również jest w tej chwili w budowie.AK