Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowa droga obok trasy S8

Data: 19.10.2017 r., godz. 11.00   
O tym, że konsultacje społeczne związane z dużymi inwestycjami mają sens, przekonuje Zielonka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na wniosek gminy zbudowała przy trasie S8 w Zielonce drogę lokalną, łączącą ulice Marecką i Pustelnicką.
Kilka lat temu, na spotkaniu z mieszkańcami dotyczącym projektu planowanej budowy rasy S8, padł pomysł, by inwestor dodał do zakresu prac w Zielonce drogę lokalną, która połączyłaby ulice Marecką i Pustelnicką. Budowa S8 zakładała bowiem zaślepienie ulicy Ceglanej, a zatem komplikację ruchu lokalnego. Dlaczego zatem inwestor nie miałby w innym miejscu ten ruch lokalny usprawnić? Miasto podjęło negocjacje, które zakończyły się dołączeniem do zakresu prac w Zielonce budowy drogi lokalnej.
Musieliśmy przekonać inwestora do tego pomysłu, ponieważ budowa tego odcinka przebiegała przez rzekę Długą, a zatem konieczne było zbudowanie także mostu. Podjęliśmy rozmowy zakończone pozytywnie – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dudzik.
Nowa droga jest już dzisiaj prawie gotowa i zostanie prawdopodobnie otwarta wraz z całą inwestycją. W toku konsultacji projektu na obszarze Zielonki udało się dołączyć jeszcze jeden element: przejście piesze pomiędzy okolicami ulic Letniskowej i Warmińskiej.
Budowa trasy S8 (na odcinku Marki – Radzymin) dobiega powoli końca. W Zielonce trasa S8 przetnie ulice: Marecką, Pustelnicką i Ceglaną. Zakres prac objął budowę wiaduktów nad ulicami Marecką i Pustelnicką. Ulica Ceglana została zaślepiona. Węzeł z wjazdem na trasę powstał na ulicy Piłsudskiego (DW 631), za cmentarzem w Zielonce. Wzdłuż całej trasy powstaje też ścieżka rowerowa.
Zakończenie prac przy budowie trasy S8 powinno nastąpić w najbliższych tygodniach.AK