Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rockowo pomagamy ludziom w potrzebie

Data: 05.10.2017 r., godz. 11.00   
O corocznym wydarzeniu Rock Live Zielonka rozmawiamy z jego pomysłodawcą Radomirem Osińskim.
Edyta Nowak-Kokosza: Która to już edycja Rock Live Zielonka? Czy będzie się różniła od poprzednich?

Radomir Osiński: – Rock Live Zielonka zagra 14 października już po raz ósmy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali widowiskowej zielonkowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wzorem ubiegłych lat łączymy rozrywkowy charakter imprezy z głębszym przesłaniem. Jest to jedyne w naszym powiecie tej wielkości i jakości rockowe wydarzenie! Rockowo pomagamy ludziom w potrzebie.
Nasza impreza ma łączyć wszystkich i angażować społecznie w oddolną, spontaniczną organizację festiwalu. Nasza inicjatywa stoi obok nurtów politycznych czy światopoglądowych. U nas każdy może wyrazić to, co i jak w danej chwili czuje. Nie gramy wyłącznie dla własnej przyjemności. Rock to społeczność ludzi wrażliwych na piękno, na szczere emocje, na żywy kontakt z innym człowiekiem. To indywidualny talent muzyków, ich lata ćwiczeń, to ekspresja dźwięków, kompozycji, aranżu, melodyki. To ekspresyjność wykonań i odbioru publicznego muzyki granej wyłącznie na żywo. Rock to sposób bycia i zamanifestowanie wspólnoty. To dążenie do tego, by pokazać, że jesteśmy naturalni. Że chcemy tacy być. Że umiemy dostrzegać innych i pomóc im.
Staramy się nie eksperymentować ze stylami muzycznymi. Rock jest szeroką paletą możliwości muzycznych. Skupiamy się na przemyślanych wykonaniach i sztuce instrumentalnej, ambitnych tekstach, bez sztucznego zadęcia i nadmiernej prostoty. Grają u nas artyści wyjątkowi.Kto zagra tym razem?

– Ósmy Rock Live Zielonka będzie gościł 6 zespołów. Na scenie zobaczymy i usłyszymy niemal 40 muzyków. Zagrają: Asspirine z Wołomina, Aterra z Warszawy, Chaostream z Warszawy, Icon z Warszawy, Poligon Nr 4 z Warszawy oraz Swear The Empress z Grodziska Mazowieckiego.
Wybrzmi sześć godzin rockowej muzyki. Zaprezentowane będzie wiele jej odmian. Od hard rocka, melodyjnego heavy metalu, progresywnego metalu, poprzez grunge, po trash.
Wspiera nas 10 wolontariuszy. Organizatorami od strony formalnej są Zielonkowskie Forum Samorządowe reprezentowane przez prezesa Grzegorza Grabowskiego, Inicjatywa dla Zielonki z prezes Dorotą Bienias, OKiS Zielonka – z dyrektorem Robertem Smoderkiem. Pro publico bono koordynatorami imprezy są świeża krew rocka – Filip Brzeski oraz pomysłodawca Rock Live Zielonka – trwająca przy niej od początku moja skromna osoba.
Jesteśmy otwarci na wspólne inicjatywy przy organizacji rockowego przedsięwzięcia. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez nasz fanpage: https://www.facebook.com/rocklivezielonka/. Każdy może nas organizacyjnie wspomóc. Bo rockowo działamy z myślą o innych!

Komu będziemy mogli pomóc?

– Tym razem zagramy dla niepełnosprawnej 20-letniej Asi. Wstęp na koncert będzie za dobrowolnym datkiem do specjalnie oznakowanej puszki z nr Zbiórki Publicznej – 2017/4173/KS.
Asia od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. W swoim życiu przeszła już 17 zabiegów chirurgicznych. Od neurologicznych, ortopedycznych, po chirurgię ogólną. Asia całe życie spędzi na wózku. Chcemy jej pomóc, by miała szanse powrotu między swoich rówieśników. Chcemy przełamać bariery, które piętrzą się przed każdym z nas, ale niektórym urastają do wielkości nie do przebycia.
Asia w sierpniu tego roku ponownie była operowana. Przez niemal pół roku ograniczała siedzenie w wózku do absolutnego minimum egzystencji. Przez trzy miesiące nie wstawała w ogóle z łóżka.
Pragniemy zebrać fundusze na specjalistyczną rehabilitację dla Asi. By nie czekała dziesiątkami miesięcy na miejsce w ośrodku. Bo te miesiące to pogłębianie zaniku mięśni Asi, to pogrążanie się w samotności, poczuciu odrzucenia. Asia nie może sama ćwiczyć. Musi mieć pomoc doświadczonego fizjoterapeuty. Dlatego od 8 października do 30 listopada 2017 r. prowadzona będzie oficjalna zbiórka publiczna na terenie Zielonki. Prosimy Państwa o wsparcie Asi w powrocie do zdrowia!
Tak czują ludzie kochający rocka. Wspieramy się nawzajem i kierujemy się w życiu empatią, To dewiza Rock Live Zielonka od 2010 r.
Jeśli chcecie poczuć potęgę rocka, chcecie pomagać innym, pragniecie przeżyć magię najlepszych rockowych występów, usłyszeć i zobaczyć swoje ulubione zespoły, oddać się rockowej zabawie i nie zamierzacie przy tym przepłacać – Rock Live Zielonka jest dla Was! Będzie głośno! Zapraszamy!