Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

To doroczne święto miasta

Data: 07.09.2017 r., godz. 11.00   
O Dniach Zielonki rozmawiamy z Robertem Smoderkiem, dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.
Edyta Nowak-Kokosza: Która to już edycja Dni Zielonki?

Robert Smoderek: – Dni Zielonki organizowane są od 2005 roku.Czy tegoroczna formuła będzie się różniła od poprzednich?

– Na Dni Zielonki zawsze składają się propozycje aktywności sportowej, wspólnej międzyklubowej, familijnej zabawy. Poza tym proponujemy wydarzenia sceniczne dla dzieci i dla starszych, a także, tradycyjnie, rozrywkę dla najmłodszych w formie festynu. Co roku staramy się, aby Dni Zielonki gromadziły wszystkie aktywne środowiska naszych mieszkańców, aby mogli się zaprezentować, spotkać, współtworzyć program. Chcielibyśmy, aby formuła Dni Zielonki się rozwijała i dostarczała coraz więcej możliwości spotkania także dorosłym mieszkańcom.
W tym roku po raz pierwszy w takim wymiarze zaprezentują się seniorzy, którzy nie tylko zapraszać będą do udziału w realizowanych przez siebie projektach, ale pokażą także, że są czynni, aktywni i chcą się integrować z młodszym pokoleniem.

Największe atrakcje…

– Rozpoczniemy happeningiem teatru ulicznego zaprzyjaźnionego z Zielonką i słynnego już w Polsce Teatru Akt. Warto przyjść w sobotę przed południem do parku Dębinki i zobaczyć, co się tam będzie działo.
Kluby sportowe, działające w naszym mieście zapraszają do gry w badmintona, na lekcje pokazowe judo, na marsz na orientację, korty tenisowe otwarte będą dla wszystkich chętnych. Na scenie zobaczymy jednego z najlepszych iluzjonistów w naszym kraju Rafała Mulkę, półfinalistę programu „Mam Talent!”, a w plenerze pogotujemy wspólnie z kucharzem Robertem Krasuskim, nauczymy się przyrządzać słodycze bez cukru z Magdaleną Zielezińską, autorką książki o tej tematyce. Plenerowy taniec zumba poprowadzi instruktorka Agata Ryciuk.
Tradycyjnie atrakcje dla uczestników przygotowali strażacy z OSP, harcerze z ZHP i Miejska Biblioteka. Do siebie zaprasza również Szkoła Aktywności Twórczej, która przygotowała warsztaty ceramiczne i inne atrakcje.
Wieczorny koncert zagra Zespół Plateau (godz. 18.30).

Dlaczego właśnie Plateau?

– To muzyka, która podoba się zarówno młodzieży, jak i starszym. Bardzo ciekawy jest ich album pod nazwą „Projekt Grechuta” z własnymi wersjami piosenek Mistrza.

Warto uczestniczyć w wydarzeniach w ramach Dni Zielonki, bo…


– Bo to doroczne święto miasta, podczas którego możemy się spotkać, zintegrować, wyjść z domu i zrobić coś wspólnie. Serdecznie zapraszam do udziału 9 i 10 września. Po szczegóły odsyłam na naszą stronę internetową www.okis.zielonka.pl.