Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wiadukt nareszcie otwarty

Data: 07.09.2017 r., godz. 11.00   
Długo oczekiwane oddanie wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 634 w Zielonce w końcu nastąpiło. Kierowcy nie muszą już zatrzymywać się przed rogatkami na linii kolejowej do Rembertowa.
W poniedziałek, 4 września przed południem zakończyła się instalacja niezbędnych znaków organizacji ruchu i wiadukt został otwarty dla samochodów. Inwestycję zrealizowano w ramach modernizacji linii kolejowej E75 ze środków PKP PLK, przy współfinansowaniu unijnym.
Co prawda, wiadukt służy już kierowcom, ale pozostaje kwestia dokończenia budowy chodnika i ścieżki rowerowej. One również będą wyniesione ponad linię kolejową, ale do tej pory ich budowa była niemożliwa, ponieważ zarówno chodnik, jak i ścieżka będą przebiegać w ciągu drogi tymczasowej, którą kierowcy objeżdżali budowany fragment wiaduktu.
– Wiadukt w ul. Prymasa Wyszyńskiego to już druga w Zielonce bezkolizyjna przeprawa przez tory, po oddaniu w maju tunelu w ul. Kolejowej. Cieszę się, że budowę udało się doprowadzić do końca, mimo przejściowych problemów – powiedział burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik.
Budowa wiaduktu była przez kilka miesięcy wstrzymana, ze względu na przerwanie robót przez pierwotnego wykonawcę. Inwestycję dokończył już nowy – firma Intercor, wyłoniona przez PKP PLK w październiku 2016 r. Prace prowadzone były bardzo intensywnie, przez wiele miesięcy, nawet nocami.
Wiadukt służy kierowcom już kilka dni. Można zaobserwować, że przejazd przez miasto jest płynniejszy, chociaż w godzinach szczytu nadal trzeba swoje odstać. Zresztą na prawdziwe rozładowanie ruchu będzie można liczyć dopiero po oddaniu trasy S8, co powinno nastąpić jesienią tego roku. Kierowcy z powiatu z pewnością czekają już na ten moment.

AK