Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowe ulice w Zielonce

Data: 24.08.2017 r., godz. 11.00   
Nowe ulice w Zielonce Zakończyły się prace przy budowie ul. Wojska Polskiego w Zielonce na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Bankowej. Koszt tej inwestycji to 1,8 mln zł.
Budowę przeprowadziła firma Fal-Bruk Sp z o.o. z Warszawy. Prace rozpoczęły się w marcu tego roku i zakończyły się zdecydowanie przed planowanym terminem, który wyznaczony był na ostatni kwartał 2017 r. Projekt zakładał budowę drogi gminnej na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Bankowej o szerokości 6 metrów. Oprócz jezdni powstały: ścieżka rowerowa po jednej stronie jezdni i chodnik po drugiej stronie.
Na skrzyżowaniach z dochodzącymi ulicami zbudowane zostały wyniesione skrzyżowania, które mają za zadanie spowolnić ruch aut i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Oprócz tego powstało też nowe oświetlenie ulicy, na które składa się 19 latarni ulicznych z oprawami typu LED.
To nie jedyna ulica budowana w Zielonce w tym roku. Zbudowana została już ulica Moniuszki przy nowym przedszkolu. Trwają też zaawansowane prace przy budowie ulicy Ossowskiej. Trwa rozbieranie płyt MON i przygotowanie podbudowy drogi. Ulica Ossowska ma zostać oddana do użytku późną jesienią.opr. red.