Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Tor dla rowerzystów w Zielonce

Data: 07.04.2016 r., godz. 16.30   
W Zielonce rozpoczyna się realizacja projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Funduszu Obywatelskiego 2016. Pierwszy powstanie tor pumptruck dla rowerzystów.
Na jesieni ubiegłego roku mieszkańcy Zielonki wzięli udział w konsultacjach społecznych, których rezultatem było wyłonienie pięciu projektów działań inwestycyjnych do realizacji w 2016 roku. Pierwszym projektem, który zostanie zrealizowany, będzie budowa toru pumptruck dla rowerzystów. Urząd Miasta Zielonka podpisał już umowę z firmą Velo Projekt, która wykona tor na terenie „po koszarowcu” przy ul. Wojska Polskiego.
Wykonawca zaprojektuje i wykona instalację składającą się z profilowanych pasm jezdnych z muldami i profilowanych zakrętów tzw. band. Serie muld z bandami tworzyć będą zamkniętą pętlę. Tor zostanie wykonany w technologii nasypu gruntowego stabilizowanego oraz wykończonego nawierzchnią bitumiczną. Będzie mieć długość około 50 metrów.

Prace budowlane rozpoczną się na początku maja i zakończą z początkiem wakacji. Koszt zadania to około 40 tys. zł. 
- W tym roku realizujemy drugą edycję Funduszu Obywatelskiego Miasta Zielonka. Cieszy mnie, że mieszkańcy wykazali duże zainteresowanie naszym programem, swój głos na projekty oddało ponad 1000 osób. Mam nadzieję, że miejsca, które zostaną przygotowane, będą cieszyły się powodzeniem – mówi burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik.

W przygotowaniu do realizacji są też inne projekty wybrane w ramach Funduszu Obywatelskiego 2016, m.in. Street Workout Park ­– park do ćwiczeń fizycznych w Dębinkach czy wyznaczenie i zagospodarowanie przestrzeni piknikowej na terenie „po koszarowcu”. Wśród wybranych projektów, które zostaną zrealizowane w tym roku w Zielonce, jest jeszcze zakup nowego pieca do wypalania prac ceramicznych w najliczniejszej sekcji OKiS – sekcji ceramiki, a także zakup i montaż powszechnie dostępnych defibrylatorów, ratujących życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. W planach jest też zagospodarowanie dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 1 na cele edukacyjno-­rekreacyjne.
Środki finansowe przeznaczone na realizację projektów mieszkańców w ramach Funduszu Obywatelskiego 2016 to około 200 tys. zł.