Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przepis na bezpieczny biznes

Data: 22.06.2017 r., godz. 11.00   
Każdej działalności gospodarczej towarzyszą różne zagrożenia. Podstawowym sposobem na ograniczenie ryzyka i zmniejszenie konsekwencji powstałych szkód jest właściwe ubezpieczenie. Jednak źle dobrany zakres ochrony ubezpieczeniowej, nieuwzględniający specyfiki przedsiębiorstwa, również nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa.
Jak zabezpieczyć swoją firmę, radzi Paweł Gajda z agencji ubezpieczeniowej oferującej ubezpieczenia Warty i HDI.

Istnieją zagrożenia, które mogą dotknąć każdą firmę, bez względu na charakter prowadzonej działalności. Na przykład pożar, trawiący znaczną część lub całość majątku, może powodować problemy z pokryciem strat z własnych środków w każdym przedsiębiorstwie.
A konsekwencje pożaru to nie tylko straty majątkowe. Samo odszkodowanie za zniszczone w pożarze mienie nie zrekompensuje firmie, np. strat związanych w przerwą w działalności. Zwykle po szkodzie przedsiębiorstwo przez pewien czas nie może normalnie funkcjonować, więc nie zarabia. Nadal musi jednak ponosić koszty, takie jak czynsz i wszelkie inne stałe opłaty związane z nieruchomością, odsetki od kredytów, rat leasingowych i wynagrodzenia pracowników.Ważny jest nie tylko majątek firmy


Bezpieczeństwo prowadzonego biznesu zależy nie tylko od zabezpieczenia majątku firmy. Każdy przedsiębiorca, zajmujący się produkcją czy świadczeniem usług, może być zmuszony do wypłaty odszkodowania za spowodowanie komuś szkody. Mogą to być zdarzenia typowe dla prowadzonej działalności, np. zalanie komuś pomieszczeń podczas prac instalatorskich lub zatrucie się klienta cukierni jej wyrobami.
Zdarzają się też wypadki niezależne od rodzaju prowadzonej działalności, np. przeniesienie się ognia z naszej firmy na sąsiedni budynek czy pośliźnięcie się klienta na mokrej podłodze, co może skutkować złamaniem ręki. Tego typu odszkodowania są obecnie wypłacane coraz częściej, a ich wartość rośnie. Jeśli firma nie ma odpowiedniej polisy OC, musi wypłacić poszkodowanej osobie lub firmie odszkodowanie z własnych środków.

Ekstrabiznes w Warcie


Bardzo dobrą propozycją dla małych i średnich firm jest pakiet ubezpieczeń Warta Ekstrabiznes Plus. To nowoczesna i bardzo elastyczna oferta o szerokim zakresie ochrony – od ubezpieczenia mienia, po odpowiedzialność cywilną. Dobór odpowiedniej ochrony dla konkretnej firmy nie jest trudny, bo przy konstruowaniu ubezpieczenia klienci zawsze mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa agencji.

Każdemu według potrzeb


Analizę doboru ubezpieczenia dla każdego przedsiębiorcy agenci zawsze rozpoczynają od ustalenia ryzyka powstania szkody, jakie niesie za sobą specyfika konkretnej działalności gospodarczej. Inny pakiet ubezpieczeń zostanie zaoferowany właścicielowi sklepu, inny firmie zajmującej się produkcją, a jeszcze inny firmie usługowej, lekarzowi czy radcy prawnemu. Aby ubezpieczenie było skuteczne, polisa musi obejmować te ryzyka, na które przedsiębiorca jest najbardziej narażony.

Pomoc na telefon

Pakiet Warta Ekstrabiznes Plus przyda się firmie nie tylko w przypadku dużych zniszczeń. Oferta Warty obejmuje również bardzo pomocny i praktyczny w codziennym życiu pakiet assistance. Pozwala on na natychmiastową interwencję specjalisty w przypadku drobnych uszkodzeń lub awarii sprzętu biurowego. Wizytę szklarza czy hydraulika można zamówić od ręki – jeden telefon do centrum alarmowego wystarczy, aby ubezpieczyciel wysłał odpowiedniego fachowca do zajęcia się problemem. Warta zapłaci również za jego pracę. Klienci mogą też skorzystać z infolinii medycznej oraz infolinii prawnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń: 509 456 006, napisz: biurogajda@interia.pl lub przyjdź do agencji ubezpieczeniowej w Radzyminie przy ul. Konstytucji 3 Maja 16.