Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dzień Strażaka w Równem

Data: 08.06.2017 r., godz. 11.00   
3 maja w kościele w Strachówce odbyła się Msza Święta z okazji obchodów Dnia Strażaka, którą sprawował ks. Józef Rutkowski – proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Sulejowie.
Punktem kulminacyjnym obchodów było poświęcenie nowego samochodu strażackiego (marki Iveco Eurocargo z napędem szosowym 4x4) wraz z wyposażeniem przez księży Mieczysława Jerzaka i Józefa Rutkowskiego.
– Z woli ludu strażackiego tutejszej jednostki OSP, nadaję ci imię Staś, działaj sprawnie, gaś skutecznie, rozsławiaj imię Równego, gdziekolwiek się znajdziesz – powiedziała dh Agnieszka Szopa.
Dh Marcin Szopa oblał maskę samochodu spienionym szampanem, a członek honorowy dh Stanisław Wronka dokonał przecięcia wstęgi.
– Życzę sobie i wszystkim, aby tych wyjazdów do akcji było jak najmniej, a do ćwiczeń jak najwięcej. Uważam, że ten samochód trafił w dobre ręce. W ręce skutecznej jednostki, jaką jest OSP Równe, która znajduje się przy trasie DK 50, na rozległym terenie, gdzie posiadamy duże kompleksy leśne i która nie raz udowodniła, że można na nią liczyć. Myślę, że samochód będzie służył nam wszystkim – podsumował dh Piotr Wronka, prezes OSP Równe.opr. red.