Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Grzegorz Dudzik wyróżniony

Data: 08.06.2017 r., godz. 11.00   
„Dziennik Gazeta Prawna” wraz z międzynarodową firmą doradczą Deloitte ogłasza corocznie ranking Perły Samorządu. Kapituła konkursowa ocenia samorządy i ich liderów.
W tegorocznej kapitule pracowali: prof. Hanna Godlewska-Majkowska ze SGH, red. Marta Byrska-Gadomska oraz red. Zofia Jóźwiak – z Dziennika Gazety Prawnej, Mariola Wytrykus z firmy Deloitte oraz Kuba Wygnański – prezes Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.
Ranking podzielony jest na kategorie: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Organizatorzy napisali, że jurorzy oceniali pracę, „jaką samorządy i ich włodarze wykonują i wykonywali w 2016 roku na rzecz swoich mieszkańców. Kluczowe było wyróżnienie tych gmin i włodarzy, którzy w realny sposób wpłynęli na poprawę sytuacji mieszkańców, niezależnie od stanu wyjściowego... Celem organizatorów rankingu nie było wskazanie gmin, w których żyje się najlepiej w Polsce. Tylko tych, w których żyje się lepiej, niż się żyło”.
W kategorii gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców jednym z dziesięciu wyróżnionych i jednym z dwóch włodarzy z Mazowsza został burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik. Zgodnie z regulaminem rankingu ocena wójtów i burmistrzów dotyczyła wypełniania wielu ról związanych z urzędem oraz z kierowania miastem. Ocenie poddano także wypełnianie przez burmistrza ról reprezentanta społeczności, menadżera miejskiego, koordynatora miejskich zadań oraz wizjonera.
– To zaszczyt znaleźć się w gronie wyróżnionych w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” i firmy Deloitte. To jeden z ważniejszych w kraju rankingów, który opiera się na ocenie zewnętrznych ekspertów, ma duży walor obiektywizmu. Jest oceną, ale oczywiście znakomicie motywuje do dalszej pracy – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia Grzegorz Dudzik.
Gala rozdania wyróżnień odbyła się 25 maja podczas Kongresu Samorządowego w Gdyni w nadmorskiej siedzibie Muzeum Emigracji.opr. red.