Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Sukces SameJudo w Turynie

Data: 13.04.2017 r., godz. 11.00   
Zawodnicy klubu uczestniczyli w marcu w trzech imprezach sportowych. Potwierdzeniem udanych występów są liczne medale. Szczególną satysfakcję przyniósł sukces w Torino Cup. Zespół nie zwalnia tempa i zawiesza sobie poprzeczkę coraz wyżej.
18 marca w Wesołej odbył się Turniej Rankingowy Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo – Turniej Warszawskiej Olimpiady Maluchów. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych dla roczników 2007, 2008 oraz 2009. W zawodach wzięło udział 533 zawodników z 32 klubów. Popularne Rekiny wypadły świetnie, deklasując rywali z rocznika 2009. Ponadto wygrały rywalizację chłopców z rocznika 2008. Na koniec dnia 4-osobowa załoga z rocznika 2007 zdobyła 2 złote i 2 srebrne medale. Reasumując, klub zdobył 26 medali i wygrał klasyfikację łączną całych zmagań.

19 marca Rekiny wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Grodzisku Mazowieckim. W zawodach brało udział 400 zawodników z 35 klubów plus kilka mocnych ekip z Litwy i Białorusi. Zawodnicy stanęli 35 razy na podium i zwyciężyli w 15 kategoriach wagowych.

18 i 19 marca odbył się turniej Torino Cup, w którym również brali udział zawodnicy UKS „SameJudo”. Według danych organizatora w zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników i zawodniczek z 85 klubów. Dla wielu Rekinów był to pierwszy zagraniczny wyjazd. Towarzyszyło mu wiele emocji związanych z podróżą, ogromną halą, wielką presją i, przede wszystkim, bardzo dobrze przygotowanymi pod względem technicznym rywalami.
Drużyna odniosła kolejny sukces i zwyciężyła w klasyfikacji medalowej. SameJudo zdobyło 18 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych medali. Warto podkreślić, że początkujący zawodnicy wielokrotnie wygrywali z teoretycznie mocniejszymi przeciwnikami. Świadczy to o ich dużej determinacji i umiejętnościach.

– Trenerzy są dumni ze wszystkich startujących i mamy nadzieję, że za rok ponownie pojawimy się na tym turnieju. Wielkie podziękowania kierujemy również dla rodziców dzieci, którzy fantastycznie się nimi opiekowali, żywiołowo dopingowali i pomagali w organizacji wyjazdu – podsumowuje Łukasz Wójcik.
opr. RO