Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Marcovia straciła pozycję lidera

Data: 13.04.2017 r., godz. 11.00   
W meczu na szczycie pierwszej grupy warszawskiej Ligi Okręgowej Marcovia Marki uległa Drukarzowi Warszawa 2:3 (2:0). Tym samym podopieczni Konrada Kucharczyka stracili pierwszą pozycję w tabeli kosztem drużyny z Warszawy. Dalsza walka o awans do 4. ligi zapowiada się dzięki temu niezwykle pasjonująco.
Tydzień wcześniej Marcovia pokonała na wyjeździe rezerwy Legionovii Legionowo 2:0 po bramkach Dawida Sawickiego i Marcina Rojka. Zwycięstwo na trudnym terenie mocno podbudowało zawodników z Marek przed starciem sezonu z warszawskim Drukarzem.

Niestety, mimo dobrego początku sobotnie spotkanie z ówczesnym wiceliderem zakończyło się porażką Marcovii. Po pierwszej połowie zespół ze Wspólnej 12 prowadził 2:0 po celnych trafieniach Przemysława Sieczko i niezawodnego Marcina Rojka. Nic nie wskazywało zatem na to, żeby nagle nastał jakiś kataklizm, który spowodowałby kłopoty dla zawodników z Marek. Niestety, przespane drugie 45 minut gry sprawiło, że Drukarz nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także odwrócił losy meczu na własną korzyść. Teraz Marcovia musi zmierzyć się sama ze sobą i w jak najszybszym tempie zapomnieć o tym co 8 kwietnia wydarzyło się przy Wspólnej 12. W Wielką Sobotę mareccy gracze udadzą się bowiem do Wieliszewa, żeby w kolejnym ciężkim pojedynku zmierzyć się z miejscowym Dębem.

Skład Marcovii:
Bestry – Dałek (78' Marczak), Piwowarek (C), Ochman, Mędrzycki – Rojek, Strąpoć (64' Rowicki), Grykałowski, Bielecki (52' Mariusz Rogalski) – Sieczko (54' Buczek), Sawicki.Marcin Boczoń