Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nie damy się!

Data: 13.04.2017 r., godz. 11.00   
Akcja rekrutacyjna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, ul. Sasina 33 nieprzerwanie trwa, odsłaniane są nowe pomysły i przedsięwzięcia zespołu nauczycieli. Dotyczą one m.in. podjęcia współpracy z ludźmi dobrej woli, wspierającymi tę placówkę oświatową.
W trakcie „Dnia otwartych drzwi”, w środę, 5 kwietnia, odbyła się prezentacja wołomińskiej firmy Djchem Chemicals Poland SA. Pokaz był przygotowany przez założyciela przedsiębiorstwa Bogdana Domagałę i jego córkę Annę Jadacką, absolwentkę szkoły. Firma Djchem będzie patronem klasy o profilu biologiczno-chemicznym w roku szkolnym 2017/2018.
Tego dnia uczniowie klas III gimnazjów mogli wygrać atrakcyjne nagrody, uczestnicząc w „Grze szkolnej”, na którą składały się min. quizy językowe, historyczne, WOS, geograficzne. Uzyskiwali DNA z warzyw i owoców i mogli wypić herbatkę w „Ziemiańskiej” z Julianem Tuwimem.
Już 7 kwietnia uczniowie i nauczyciele liceum prezentowali ofertę szkoły na stoisku podczas targów szkół średnich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie.
Z kolei w piątek, 31 marca odbyło się na terenie I LO w Wołominie spotkanie z Andrzejem Sadowskim, prezydentem Centrum im. Adama Smitha, przedstawicielem Rady Rozwoju działającej przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Andrzej Sadowski przekazał szkole karty pracy do prowadzenia warsztatów na temat ekonomii praktycznej. Centrum im. Adama Smitha objęło zajęcia w liceum patronatem.KR