Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Targi edukacyjne w Zielonce

Data: 30.03.2017 r., godz. 11.00   
W Miejskim Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce odbyła się 7. edycja Targów edukacyjnych. Targi były okazją do zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, którymi zainteresowani są uczniowie z Zielonki.
W czwartek, 16 marca w holu głównym szkoły zaprezentowało się 14 placówek edukacyjnych. Ich obecność w Zielonce nie była przypadkowa, ponieważ organizację targów poprzedza badanie ankietowe wśród uczniów gimnazjum, w którym deklarują swoje zainteresowania odnośnie przyszłego kierunku kształcenia. Na tej podstawie zapraszane są szkoły cieszące się największym zainteresowaniem.
Co ciekawe, szkoły ponadgimnazjalne, które gościmy w Zielonce, przygotowują z roku na rok coraz ciekawszą ofertę, a więc nie tylko absolwenci zabiegają o wymarzoną szkołę, ale placówka również stara się zachęcić do jej wyboru – mówi Irena Nowak, dyrektor Miejskiego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce.
Targi, co roku, przygotowywane są wczesną wiosną – w okresie, w którym wiele szkół zaprasza na tzw. dni otwarte. Nad organizacją wydarzenia czuwa doradca zawodowy w Miejskim Gimnazjum w Zielonce – Grażyna Krysińska.opr. red.