Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Borucza – miejsce pamięci

Data: 30.03.2017 r., godz. 11.00   
26 marca przy Mogile Poległych 1863 r. w Boruczy (gmina Strachówka) uczczono 154 rocznicę Powstania Styczniowego. Organizatorami uroczystości byli starosta wołomiński Kazimierz Rakowski oraz wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski.
Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji bohaterów Powstania, która odbyła się w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP i św. Franciszka we Franciszkowie.
Następnie goście udali się na mogiłę w Boruczy, gdzie miały miejsce m.in. przemówienia okolicznościowe i złożenie wieńców.
Uroczystości zwieńczył koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Warszawy i pokaz umiejętności kawaleryjskich w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki.
W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, Eugeniusz Bądzyński, przedstawiciel Związku Inwalidów Wojennych, żołnierze z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej oraz mieszkańcy gminy Strachówka.

Fragment przemówienia wójta Piotra Orzechowskiego i wystąpienie Eugeniusza Bądzyńskiego, przedstawiciela kombatantów Związku Inwalidów Wojennych.Koncert Orkiestry Wojskowej z Warszawy.


Pokaz umiejętności kawaleryjskich w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki. 
 


Rafał Orych