Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wołomin mistrzem województwa

Data: 09.03.2017 r., godz. 11.00   
Kolejny owocny turniej dla młodych zawodników Klubu Sztuk Walki Tang Soo Do. W ubiegłą niedzielę brali oni udział w IV Mistrzostwach Mazowsza w Sztukach Walki.
Turniej odbył się w Mińsku Mazowieckim, wzięło w nim udział 100 zawodników z takich miejscowości jak: Marki, Poświętne, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki oraz oczywiście Wołomin.
Młodzi wojownicy rywalizowali w konkurencji układy formalne (to pokaz techniczny, polegający na prezentacji z góry określonego schematu ciosów) oraz bloków. W tej konkurencji mistrzostwo województwa zdobył zawodnik z Wołomina Franciszek Kamiński.
Kolejna konkurencja to walki soft stick (to pojedynek na miękkie piankowe kije) – tu Mistrzostwo Mazowsza w swoich kategoriach wzrostowych zdobyły: Anna Dudek oraz Julia Jabłońska.
Zawodnicy rywalizowali również w technikach specjalnych, w których liczy się prezentacja technik z wyskoku. Również w tym przypadku Franciszek Kamiński nie miał sobie równych.
Osiągnięcia wołomińskiej ekipy prezentują się następująco: 

Franciszek Kamiński
I miejsce: techniki specjalne
I miejsce: formy
II miejsce: walki semi hogo

Anna Dudek 
I miejsce: walki soft stick
II miejsce: formy

Julia Jabłońska 
I Miejsce walki soft stick
II Miejsce techniki specjalne

Aleksandra Dejer 
II miejsce: form

Marta Bilicka
II miejsce: walki soft stick

Julian Kamiński: nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju 
II miejsce: walki soft stick

Maja Winiarek
III miejsce: walki soft stick

Zofia Balcer 
III miejsce: walki soft stick


opr. redakcja