Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Turniej FIFA 2017 w Pasku

Data: 09.03.2017 r., godz. 11.00   
Czy warto organizować turnieje e-sport? Młodzież z Klembowa twierdzi zgodnie, że warto! W ostatnie dni ferii młodzież z grupy ds. powołania Młodzieżowej Rady Gminy w Klembowie pod przewodnictwem Piotra Jastrzębskiego oraz Adriana Gronka zorganizowała Turniej Piłkarski FIFA 2017 pod patronatem wójta Rafała Mathiaka. Miejscem rywalizacji było kino w Pasku. 
Przed rozpoczęciem rywalizacji każdy z 16 zawodników, zgłoszonych do rywalizacji, wylosował drużynę, która było przypisana do każdego z nich przez cały okres trwania rozgrywek. Pierwszego dnia gracze rozegrali mecze grupowe, z których do następnej rundy awansowało po dwóch najlepszych zawodników. Ćwierćfinały rozegrano następnego dnia. Po bardzo ciekawym i zaciętym pojedynku o 3 trzecie miejsce Damian Ponichtera (Sporting Lizbona) pokonał Xawiera Zagojskiego (Juventus Turyn) 6:0.
Zwycięzcą całego turnieju został Dominik Szczotka (Leicester City), który w wielkim finale wygrał z Bartkiem Kostrzewą (Bayern Monachium) 4:3.
Wielkie emocje, zacięta rywalizacja i super zabawa – tak można podsumować ten turniej! Gratulujemy organizatorom pomysłu i z niecierpliwością czekamy na następne rozgrywki.
opr. red.