Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Miss z Jadowa

Data: 09.03.2017 r., godz. 11.00   
Karolina Suchenek – finalistka konkursu Miss Polonia 2017. Kobieta, która rozsławia nasze okolice nie tylko swoją wyjątkową urodą, ale też ujmującym charakterem i inteligencją. Naszym czytelnikom opowiada o początkach kariery i dzieli się refleksjami na temat konkursów piękności.
Marcin Ołdak: Jak rozpoczęła się Pani przygoda z konkursami piękności?

Karolina Suchenek: – Ta przygoda rozpoczęła się, gdy miałam 15 lat. Pierwszy konkurs, Miss Wyszkowa Nastolatek, zakończył się dla mnie sukcesem. Wcześniej uczestniczyłam w pierwszych castingach. Mając zaledwie 13 lat, wygrałam casting do gazety „Magazyn 13”. Zrobiłam wtedy zdjęcia na okładkę i sesję z wiosenną kolekcją ubrań.

Wiele młodych dziewcząt marzy o karierze modelek i startach w konkursach piękności. Jakie miałaby Pani dla nich rady?

– Moja rada: nigdy się nie poddawajcie i nie zawsze wierzcie w to, co o sobie słyszycie. Ja wiele razy usłyszałam, że nie nadaję się do modelingu czy na miss. Na modelkę podobno zawsze byłam „za ładna” albo miałam „za słodką urodę”, na miss – „super, ale może za niska?”. Hmm… Mam 173 centymetry wzrostu, to dokładnie tyle, ile obecna i poprzednia Miss Universe. Inna z laureatek Miss Universe, Olivia Culpo ma jedynie 170 centymetrów wzrostu. Troszkę krzywdzące, że w Polsce jury wciąż zwraca dużo większą uwagę na centymetry niż na wykształcenie, znajomość języków czy twarz kandydatki.

Nadal jest Pani związana z rodzinną miejscowością? Słyszałem, że jest Pani członkinią jadowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej… 

– Rodzinne strony są dla mnie bardzo ważne, cały czas mieszkam w Jadowie i mam tutaj całą swoją rodzinę. W Ochotniczej Straży Pożarnej udzielam się, gdy tylko czas mi pozwoli. Bardzo chętnie prowadzę rożnego typu uroczystości, takie jak stulecie tutejszej OSP. Chciałabym na łamach gazety podziękować wszystkim osobom z Jadowa i okolicy za wsparcie i za głosy SMS-owe, a także za ciepłe słowa. Dziękuję Wam bardzo!Nic dziwnego, że mieszkańcy są dumni z takiej rodaczki. Skąd w Jadowie tyle pięknych dziewcząt?

– Wiele osób mnie pyta, skąd w Jadowie taka piękna dziewczyna. A czy ktoś kiedykolwiek powiedział, że piękne kobiety pochodzą tylko z dużych miast? To bardziej kwestia świetnych genów i dobrego wychowania. Pamiętajmy, że Miss to nie tylko uroda, ale także pewien sposób zachowania, wypowiadania się i duża odpowiedzialność.
Moja przygoda z konkursami Miss dobiegła końca i cieszę się, że mogłam reprezentować w konkursie województwo mazowieckie oraz być jedną z dwudziestu najpiękniejszych kobiet w naszym kraju. Obecnie skupiam się na karierze zawodowej. Jestem na ostatnim roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W czerwcu będę broniła pracy magisterskiej, a we wrześniu podchodziła do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Trzymajcie za mnie kciuki! Aktualnie pracuję w jednej z prestiżowych kancelarii w Warszawie i jako młoda prawnik uczę się fachu, podpatrując doświadczonych adwokatów i radców prawnych.

Karolina Suchenek ma 23 lata. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jadowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Obecnie studiuje na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 173 centymetry wzrostu, jej wymiary to 85-60-88 cm. Uczestniczka wielu konkursów piękności: posiada cztery korony i dziewięć tytułów Miss. Za najcenniejsze uznaje tytuły: Miss Polonia Nastolatek 2010, Dziewczyna Trylogii Polskiej 2012, Finalistka Miss Polonia 2017 roku, Miss Pięknego Umysłu, dwukrotnie udało jej się skraść serce publiczności, zdobywając tytuł Miss Publiczności.