Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przebudowa ulicy w Dybowie Kolonii

Data: 09.03.2017 r., godz. 11.00   
W poniedziałek, 27 lutego burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał umowę z firmą STRABAG Sp. z o.o. na przebudowę ulicy Majowej w Dybowie Kolonii. Ulica zyska nową podbudowę, nawierzchnię, kolektor deszczowy, chodnik z kostki oraz nowe oświetlenie. Przebudowane zostaną również rowy melioracyjne. Wartość inwestycji to blisko 4,7 mln złotych.
Zgodnie z zawartą umową nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku o długości blisko 1,5 km od ulicy Korczaka, będącej drogą powiatową, do końca miejscowości. Chodnik będzie o 300 metrów dłuższy, tak aby stanowił funkcjonalną ciągłość aż do ul. Wołomińskiej w Ciemnem.
Wraz z modernizacją jezdni zostanie także przeprowadzona przebudowa rowów drogowych i melioracyjnych wzdłuż ulicy Majowej. Modernizacja ulicy zakłada także budowę kanalizacji deszczowej. W pasie modernizowanej drogi gminnej wykonawca zbuduje również chodnik oraz przebuduje zjazdy na przylegające posesje. W pasie drogowym pojawią się również nowe latarnie. Będą one całkowicie niezależne od sieci energetycznej. Inwestor zdecydował się na zastosowanie eksperymentalnego zasilania solarno-wiatrowego.
Przebudowana ulica będzie stanowiła dojazd do węzła Radzymin na budowanej właśnie Obwodnicy Marek i połączy dwie miejscowości – Ciemne i Dybów Kolonia, dzięki czemu będzie stanowiła również wygodny objazd Radzymina od strony północnej dla mieszkańców gminy Radzymin i Klembów.
– Modernizacja ulicy Majowej to kolejna ważna inwestycja drogowa na terenie gminy Radzymin w tym roku i kolejna współfinansowana ze środków zewnętrznych – mówi Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.
– Te inwestycje pokazują naszą wysoką skuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i dążenie do sukcesywnego podnoszenia jakości sieci drogowej na terenie gminy i równomiernego rozłożenia inwestycji drogowych na terenie całej gminy – podsumowuje.
Oprócz podpisanych ostatnio umów na przebudowę ulic Maczka i Majowej gmina Radzymin jest w przeddzień zawarcia umowy na przebudowę ulicy Bieszczadzkiej w Słupnie oraz Rzecznej i Platanowej w Nadmie. W sumie w 2017 roku na modernizację dróg gmina przeznaczy niemal 13 milionów złotych. 


Urząd.


opr. red.