Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Warsztaty w Ossowie

Data: 09.03.2017 r., godz. 11.00   
W niedzielę, 5 marca w historycznym miejscu bitwy z 1920 roku w Ossowie odbyły się warsztaty militarne i zręcznościowe.
W programie przemarsz na odcinku od Ossowa do grobu poległych Węgrów z uwzględnieniem charakterystycznych punktów. Także nauka o elementach maskowania, ukrywania się i komunikacji w oparciu o taktykę zieloną Rangers. W ramach oddania hołdu i czci zapalenie lampki na grobie poległych Węgrów.
Następnie podział na grupy „A” i „B”, zaplanowanie trasy powrotnej na podstawie
wykonanych szkiców. Postawione zadana dotyczyły ukrycia i wykrycia na wyznaczonym odcinku.
Zamiana zadań grup operacyjnych nastąpiła w połowie trasy. Następnie strzelanie dynamiczne z replik ASG na specjalnie przygotowanych torach. Młodsi uczestnicy bawili się w „wojnę między bandą Wilka i Zająca”, w tym doszło do bitwy o flagi z określeniem zasad orientacji w terenie oraz wybranych elementów maskowania. Uczestnicy uczyli się zwiadu i szukali snajpera. Organizowali przeprawę linową przez rzekę. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Imprezę organizowali byli żołnierze jednostki GROM. Jak twierdzą, teren w Ossowie jest wręcz stworzony do tego typu zajęć.


MP