Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zbudują nowe drogi

Data: 23.02.2017 r., godz. 11.00   
Na przełomie stycznia i lutego Urząd Miasta Zielonka ogłosił przetargi na realizację budowy trzech dróg gminnych: Ossowskiej, Wojska Polskiego i Moniuszki. Wykonawców robót powinniśmy poznać w ciągu kilku tygodni.
Budowy ulic Ossowskiej i Wojska Polskiego to inwestycje długo wyczekiwane. W ostatnich latach wzdłuż ulicy Ossowskiej powstało kilka dużych osiedli mieszkaniowych. Były to jedne z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów Zielonki. Miasto stopniowo polepszało infrastrukturę przyległą do nowych terenów. Najpierw gruntowy odcinek Ossowskiej wzmocniono płytami betonowymi, a przed dwoma laty zbudowano oświetlenie uliczne do granic miasta. Teraz przyszła pora na realizację budowy nowej drogi. 

Projekt ul. Ossowskiej zakłada budowę jezdni asfaltowej o szerokości 6 metrów na odcinku od ul. Turowskiej do granicy miasta z Kobyłką wraz z odwodnieniem, budowę obustronnych chodników i budowę ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji wybudowane zostaną wyniesione skrzyżowania i przebudowana zostanie infrastruktura kolidująca z planowaną inwestycją.W tym roku zbudowany zostanie również gruntowy odcinek ul. Wojska Polskiego w Zielonce. Projekt zakłada budowę drogi na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Bankowej. Oprócz jezdni powstaną: ścieżka rowerowa, obustronne chodniki i wyniesione skrzyżowania. Najmniejszą z planowanych budów jest nowa ulica Moniuszki. To niewielka uliczka w centrum miasta, przyległa bezpośrednio do budowanego nowego miejskiego przedszkola. Projekt zakłada budowę drogi na odcinku od ul. Staszica do ul. Chopina, o szerokości 5 m z obustronnymi chodnikami. 

Wszystkie trzy inwestycje będą realizowane w 2017 r. Ich koszt szacuje się na kilka milionów złotych. Terminy rozpoczęcia budów będą znane po rozstrzygnięciach przetargów i podpisaniu umów z wykonawcami.


opr. red.