Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Pokolenie radnych z Rozalina

Data: 21.12.2016 r., godz. 19.00   
O inwestycjach i swojej działalności społecznej opowiedział nam Krzysztof Gawor, radny Rozalina (gmina Strachówka).
Rafał Orych: Co skłoniło Pana do zostania radnym?
Krzysztof Gawor: – Jestem radnym od 1990 roku. Pałeczkę przejąłem po ojcu, który był radnym przez dwie kadencje. Z kolei mój syn wyraża chęć do pracy społecznej.
Lubię wspomagać lokalną społeczność, chętnie służę poradą, dlatego dobrze odnajduję się w samorządzie. Nie skupiam się jedynie na Rozalinie. Mam na uwadze także potrzeby innych sołectw.


Krzysztof Gawor

Jakie inwestycje poczyniono w Rozalinie w tym roku?
– Fundusz sołecki przeznaczyliśmy w tym roku na modernizację przepustu na drodze gminnej i utwardzenie drogi do pól. Najpierw położono przekruch betonowy, a potem żwir. Z pilnych inwestycji warto dodać, że jako jedyna wieś w gminie nie mamy oświetlenia. Mamy nadzieję, że niedługo to się zmieni, bowiem zakład energetyczny PGE postawił już słupy, a wójt Piotr Orzechowski zapewnił na XVIII sesji z 10 listopada, że lampy zostaną zamontowane do końca roku.

Jak zmieniła się Pana zdaniem gmina Strachówka na przestrzeni lat?
– W latach ‘80 stan dróg w gminie był makabryczny. Przez Rozalin nie można było przejechać samochodem. Realizowano niewiele inwestycji.
Dziś widać wyraźną poprawę. Gmina aktywnie uczestniczy w projektach unijnych jak obecnie na „Odnawialne źródła energii”. Efekty widać gołym okiem. W ramach jednego z projektów 6 lat temu założono nam solary na ciepłą wodę. Na tę chwilę 7 wiosek jest już podłączonych do wodociągu.
Na rok 2017 planowana jest budowa przydomowych oczyszczalni i podłączenie do wodociągu następnych wiosek, w tym Równego, Księżyk i Jadwisina. Poza tym modernizuje się Ochotnicza Straż Pożarna w Równem, która już korzysta z nowego samochodu.

Co jeszcze wymaga poprawy?
– Potrzeb nie brakuje. Przy Szkole Podstawowej w Rozalinie planowano budowę domu nauczyciela. Owszem, budynek powstał, ale dziś stoi w stanie surowym. Warto byłoby go zagospodarować, a także odwodnić drogę gminną w Rozalinie, bo brakuje odpływu.
Wierzymy, że wszystko jest na dobrej drodze. Drodze do rozwoju.