Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Serce GRODNA w Małopolu

Data: 21.12.2016 r., godz. 19.00   
9 grudnia o godz. 12.00 miało miejsce otwarcie nowej hali Hurtowni Elektrycznej GRODNO S.A. w Małopolu (gmina Dąbrówka).
Uroczystość poprowadził Tadeusz Bulik, dyrektor ds. nieruchomości, a jednocześnie koordynator budowy hali , który na wstępie powitał gości. Później głos zabrał Andrzej Jurczak, prezes zarządu, który przybliżył historię i specyfikę firmy. Przybliżył też parametry i zastosowanie nowo otwartej hali.

Grodno na drodze rozwoju

– Bardzo jestem dumny z tego, że dziś tutaj jesteśmy. Oddajemy narzędzie, która da kolejnego „kopa” do rozwoju Grodna – mówił prezes Andrzej Jurczak.
– Wydawało się, że poprzedni magazyn wystarczy na wiele lat. Okazało się jednak, że tylko na pięć. Wierzę, że za kilka lat będzie potrzeba wybudowania kolejnej hali. Możemy te „klocki” dostawiać, bo powierzchnia działki jest duża. W hali mamy 100% najnowocześniejszego oświetlenia LED-owego, które jest energooszczędne. Koszty jego instalacji zwrócą się nam w ciągu dwóch lat. Namawiam, aby korzystać z tego typu rozwiązań również podczas inwestycji gminnych – dodał.

– Hala ma 2800 m2 i jest konstrukcją żelbetowo – stalową. Tego typu rozwiązanie umożliwia dostawienie kolejnego magazynu. Ponadto dzięki wykonanej konstrukcji antresoli mamy już przygotowane miejsce na przyszłe biura, na które zapotrzebowanie stale rośnie – poinformował prezes.
– Dziękuję wykonawcom, podkreślam są to osoby sprawdzone i uczciwe, które nas nie zawiodły, ta inwestycja została rozpoczęta w marcu a zakończona w październiku. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, budowa poszła bardzo sprawnie – podsumował.

Gratuluję zarządowi i pracownikom. Myślę, że ta inwestycja przysłuży się wam wszystkim. Cieszę się, że hala tak szybko powstała, bo z osiągniętych wpływów od podatków będzie można szybciej rozwijać gminę – powiedział Radosław Korzeniewski, wójt gminy Dąbrówka.

Następnie prezes Andrzej Jurczak wspólnie z wiceprezesem Jarosławem Jurczakiem i wójtem Radosławem Korzeniewskim dokonali przecięcia wstęgi.
Halę pobłogosławił i poświęcił ksiądz proboszcz Jacek Turek z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Woli Rasztowskiej. Zebrani uczcili otwarcie hali symbolicznym toastem.


Lider na Mazowszu

Ostatnim akcentem uroczystości była prezentacja multimedialna, która przybliżyła charakterystykę firmy i jej osiągnięcia na skalę ogólnokrajową. Warto w tym miejscu przytoczyć kilka faktów. 66% akcji Spółki należy do braci Jurczaków. Przychody za rok obrotowy 2015/16 wyniosły 312 mln zł. Obecnie GRODNO to 57 punktów sprzedaży w całym kraju. Firma jest liderem na Mazowszu, gdzie znajduje się 20 oddziałów, z czego 2 są franczyzowe.

– Podstawę naszej działalności stanowią instalatorzy, których udział w strukturze sprzedaży Spółki przekracza 50%. Nie zajmujemy się jednak tylko dystrybucją. Coraz większe znaczenie mają kompleksowe rozwiązania. Co to znaczy? Uczestniczymy w wielu inwestycjach od audytu, poprzez projekt po wykonawstwo. Zmodernizowaliśmy m.in. wiele hoteli, centrów handlowych i biurowców. Naszą flagową inwestycją jest projekt i wymiana oświetlenia w całej sieci Carrefour w Polsce – podkreślił prezes Andrzej Jurczak.
– Nie rozwijamy się tylko poprzez liczbę punktów sprzedaży, ale i przez rozwój asortymentu. I stąd otwieramy się na nowe segmenty np. fotowoltaikę, klimatyzację, elektronarzędzia– dodał.
– Codziennie z Małopola wyjeżdżają 4 tiry z towarem do naszych punktów sprzedaży. Tutaj jest serce GRODNA. Tutaj jest najważniejszy dział, czyli logistyka, a także menadżerowie i zarząd. Tutaj chcemy budować swoją pozycję i przyszłość – podsumował.

Po atrakcjach dla ducha, przyszła pora na atrakcję dla ciała – poczęstunek. Przyszłość GRODNA rysuje się w jasnych barwach. Z korzyścią dla firmy i gminy Dąbrówka.Rafał Orych