Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Złudzenia

Data: 14.09.2016 r., godz. 12.00   
Powszechnie dziś korzystamy z telefonów komórkowych. Łączą bez ograniczeń czasu czy miejsca. Ale i one czasem fiksują.
Ostatnio, dzwoniąc do urzędu, podsłuchałem rozmowę:
damski głos – „Pan pozwoli, zajrzę (westchnienie). Wiem, że mężczyźni mają z tym problemy. Za dużo ludzi”.
męski pomruk – „No wie, pani”.
kobieta – „Teraz to nie mogę panu pomóc, skoro pan mi tam grzebie...”
mężczyzna – „Już nie będę”.
kobieta – „Ależ skąd, proszę jeszcze. Już się nie odzywam”.
Chwila ciszy i głos kobiety z satysfakcją – „Wie pan, jest świetnie. Grunt, że nam się to udało zrobić”.
Ostatnie zdanie usłyszałem już w stereo, wchodząc do sali przyjęć urzędu miasta, gdzie urzędniczka przy okienku na kontuarze pomagała petentowi wypełnić kwestionariusz. Obok leżał telefon komórkowy. Czar prysł, całą erotykę diabli wzięli. Takie jest życie.

Ostatnio zapytałem swą trzydziestoletnią już córkę, jak układa się jej pożycie seksualne. Jest w związku, widujemy się rzadko, mieszka w innym mieście. Po chwili ciszy usłyszałem, że stawiam kłopotliwe pytania. Gdybym był jej matką… ale tak. Ratując sytuację, wyjaśniłem, że chciałbym dożyć wnuka czy wnuczki. A ponadto jako ojciec wiem, jak ważne jest dobranie się pary osób, także seksualne. No i ten nowy program 500 plus. Wesoły głos córki przekonał mnie, że wszystko jest ok. Ale rozmowa szybko się urwała. Pomyślałem wtedy, że jeśli w jednej rodzinie podejście do seksu i poziom wstydliwości jest tak różny, to co dopiero w społeczeństwach czy narodach.

I faktycznie – jak donosi Internet, przez Europę przetacza się teraz fala dyskusji na temat prostytucji. W Szwecji obowiązuje zakaz uprawiania prostytucji. Karani są klienci. Od połowy 2014 podobnie we Francji. W Niemczech odwrotnie, od lat działa tam nawet związek zawodowy prostytutek płacących podatki i pracujących legalnie. Co ważne, ok. 78% badanych tam mężczyzn i aż 76% kobiet jest przeciwko likwidacji tego zajęcia. W Holandii czy Belgii jest jeszcze inaczej.
U nas od lat nie ma burzliwej dyskusji na ten temat, więc nie ma problemu. Jak powiedział słynny Honore de Balzac – „Najlepsze w życiu są złudzenia o życiu”.

Krzysztof Czerwiecki