Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Klub Konfederacji Wołomin i przyjaciele

Data: 21.12.2021 r., godz. 17.00   
Ponad półtora roku temu powstał Klub Konfederacji Wołomin, założony przez Michała Bijatę. Celem naszej grupy jest działanie na szczeblu lokalnym zgodnie z ideami Konfederacji.
Konfederacja składa się z kilku ugrupowań: Partii Korwin, Ruchu Narodowego i Korony. Każde z ugrupowań akcentuje nieco inne kwestie i ma swoje własne postulaty, ale wszyscy zgadzają się co do kwestii budowania bogatej i niepodległej Polski, której fundamentem będą wolni i bogaci obywatele.

STRUKTURA


Klub Konfederacji Wołomin jest największym zrzeszeniem osób popierających Konfederację w naszym powiecie. Prócz tego działają jeszcze Kluby Konfederacji w Markach, w Radzyminie i w Kobyłce. Prężnie rozwija się także organizacja młodzieżowa Młodzi Dla Wolności, powiązana z Partią Korwin. I wreszcie jedyną powiatową organizacją partyjną w ścisłym tego słowa znaczeniu w obrębie Konfederacji jest oddział wołomińskim partii Korwin.

AKTYWNOŚĆ

Klub Konfederacji Wołomin podejmuje różnorakie działania, zarówno związane z działalnością czysto lokalną, jak i z działaniami ogólnopolskimi Konfederacji. Do tych pierwszych należy np. analiza budżetu gminy Wołomin. Siłami Klubu przeprowadzono ankietę wśród uczniów i absolwentów szkół średnich, czego efektem był raport o stanie edukacji średniej w naszym powiecie, szeroko dyskutowany na forach internetowych oraz w prasie lokalnej. Interesujemy się także kwestiami sanitaryzmu i ograniczeń wolności osobistej w związku z epidemią COVID-19. Jest to kwestia, w której sprawy lokalne łączą się z ogólnokrajowymi. Klub podniósł alarm zarówno w kwestii prób segregacji sanitarnych, jak i demonstrował pod biurem poselskim PiS w sprawie ustawy wprowadzającej segregację na szczeblu państwowym. Zapraszamy również posłów na spotkania do Wołomina: Janusza Korwin-Mikke, Artura Dziambora czy Grzegorza Brauna, a także liderów Konfederacji. Był u nas Sławomir Mentzen.
Nasz Klub stara się być widoczny w przestrzeni publicznej, uczestnicząc w uroczystościach patriotycznych. Wbrew lewicowej opozycji jesteśmy zadeklarowanymi zwolennikami niepodległej Polski – uroczystości patriotyczne to dla nas żywy wyraz rzeczywistych uczuć wobec swojego państwa i narodu i możliwość wyrażenia dumy z jego tysiącletniej historii, a nie pusty rytuał będący jedynie okazją do pokazania się publicznie.
Wszystkich, którzy popierają naszą postawę zapraszamy do współpracy!
Michał Janik
Klub Konfederacji Wołomin